FMA COMIS EURO SRL
MIORIȚEI, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 506 mii lei, profit net 149 mii lei, 4 angajați.
Despre FMA COMIS EURO SRL
FMA COMIS EURO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 ianuarie 2014 cu numărul J26/55/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32679172, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Alte activități anexe transporturilor” (cod CAEN 5229). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 506 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 149 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 356 mii lei la 506 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32679172
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/55/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 ianuarie 2014
- EUID
- ROONRC.J26/55/2014
- Cod poștal
- 540179
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.02.2014
din 28.02.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 506 mii lei
- Profit net
- 149 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 323 mii lei
- Datorii
- 192 mii lei
- Active totale
- 514 mii lei
- Marjă netă
- 29,4%
- Cifră / angajat
- 126 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 214 mii | 259 mii | 264 mii | 285 mii | 292 mii | 356 mii | 360 mii | 415 mii | 456 mii | 506 mii |
| Venituri totale | 214 mii | 266 mii | 264 mii | 298 mii | 292 mii | 356 mii | 367 mii | 437 mii | 456 mii | 506 mii |
| Cheltuieli totale | 132 mii | 145 mii | 170 mii | 232 mii | 218 mii | 243 mii | 301 mii | 304 mii | 309 mii | 347 mii |
| Profit / pierdere brută | 82 mii | 121 mii | 94 mii | 66 mii | 74 mii | 113 mii | 66 mii | 133 mii | 147 mii | 159 mii |
| Profit / pierdere netă | 80 mii | 118 mii | 91 mii | 63 mii | 71 mii | 109 mii | 62 mii | 129 mii | 137 mii | 149 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | — | 3 | 3 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 43 mii | 49 mii | 38 mii | 173 mii | 432 mii | 409 mii | 382 mii | 355 mii | 328 mii | 300 mii |
| Active circulante | 86 mii | 205 mii | 223 mii | 164 mii | 179 mii | 307 mii | 370 mii | 278 mii | 272 mii | 214 mii |
| din care stocuri | 7.256 | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii | 16 mii |
| creanțe | 34 mii | 56 mii | 49 mii | 60 mii | 58 mii | 80 mii | 129 mii | 112 mii | 120 mii | 110 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 133 mii | 158 mii | 88 mii | 105 mii | 211 mii | 225 mii | 151 mii | 136 mii | 88 mii |
| Datorii | 19 mii | 25 mii | 30 mii | 43 mii | 246 mii | 242 mii | 242 mii | 98 mii | 172 mii | 192 mii |
| Capitaluri proprii | 111 mii | 229 mii | 231 mii | 294 mii | 365 mii | 474 mii | 510 mii | 536 mii | 428 mii | 323 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 12 în județul Mureș și locul 279 din 611 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5229 – Alte activități anexe transporturilor.
Firme similare din județul Mureș
- IFB-INTERNATIONAL FREIGHT BROKERS SRL · Târgu Mureș397 mii lei · 0 ang.
- VIRGO SPEED TRANSEXPRESS S.R.L. · Sărățeni311 mii lei · 2 ang.
- JAPAN DATA S.R.L. · Târgu Mureș205 mii lei · 1 ang.
- RILC94 S.R.L. · Târgu Mureș181 mii lei · 1 ang.
- WSA TECHNOLOGY SOLUTIONS S.R.L. · Târgu Mureș132 mii lei · 1 ang.
- COMISTRANS SRL · Târgu Mureș110 mii lei · 1 ang.
- ULMANN LOGISTICS S.R.L. · Luduș107 mii lei · 1 ang.
- VLAD SPEDITION TRANS SRL · Târnăveni81 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5229 – Alte activități anexe transporturilor
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
Întrebări frecvente despre FMA COMIS EURO SRL
Care este CUI-ul firmei FMA COMIS EURO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FMA COMIS EURO SRL este 32679172, iar codul de TVA este RO32679172. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/55/2014, iar codul EUID este ROONRC.J26/55/2014.
Unde are sediul FMA COMIS EURO SRL?
Sediul social al firmei FMA COMIS EURO SRL este în MIORIȚEI, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540179, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FMA COMIS EURO SRL?
Activitatea principală a firmei FMA COMIS EURO SRL este „Alte activități anexe transporturilor”, cod CAEN 5229.
Când a fost înființată FMA COMIS EURO SRL?
FMA COMIS EURO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 ianuarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FMA COMIS EURO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FMA COMIS EURO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FMA COMIS EURO SRL?
În 2025, FMA COMIS EURO SRL a raportat o cifră de afaceri de 506 mii lei și un profit net de 149 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FMA COMIS EURO SRL plătitoare de TVA?
Da. FMA COMIS EURO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.