FLORDYA MFH SRL
Str. ECATERINA TEODOROIU, ap. 1, Municipiul Dej, Cluj
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 1.350 lei, 6 angajați.
Despre FLORDYA MFH SRL
FLORDYA MFH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2009 cu numărul J2009000920129 și codul unic de înregistrare (CUI) 25456097, cu sediul în Dej, județul Cluj. Activitatea principală este „Creșterea porcinelor” (cod CAEN 0146). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-31% față de 2024), un profit net de 1.350 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 aprilie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25456097
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000920129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000920129
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 22.04.2009
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dej
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 1.350 lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- -3.443 lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 196 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii de 86% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,1 mil | 4,1 mil | 4,1 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 3,2 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | -223 mii | 462 mii | 420 mii | 33 mii | -100 mii | -127 mii | 5.852 | 24 mii | 13 mii | 1.607 |
| Profit / pierdere netă | -223 mii | 462 mii | 356 mii | 25 mii | -114 mii | -136 mii | 5.852 | 24 mii | 12 mii | 1.350 |
| Număr mediu de angajați | 13 | — | 12 | 8 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 |
| Active imobilizate | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 946 mii | 899 mii | 837 mii | 527 mii |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 382 mii | 441 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 947 mii | 1 mil | 783 mii |
| creanțe | 18 mii | 40 mii | 64 mii | 82 mii | 72 mii | 285 mii | 226 mii | 453 mii | 579 mii | 585 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.073 | 43 mii | 832 mii | 984 mii | 944 mii | 166 mii | 126 mii | 33 mii | 39 mii | 26 mii |
| Datorii | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Venituri în avans | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil | 940 mii | 867 mii | 795 mii | 723 mii | 651 mii | 280 mii |
| Capitaluri proprii | -691 mii | -228 mii | 128 mii | 152 mii | 39 mii | -53 mii | -47 mii | -23 mii | -10 mii | -3.443 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 7 în județul Cluj și locul 202 din 316 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0146 – Creșterea porcinelor.
Firme similare din județul Cluj
- ANDREISIM SRL · Berindu (com. Sinpaul)1,6 mil lei · 3 ang.
- ELAPAN PRODCOM IMPEX SRL · Curtuiușu Dejului (com. Vad)1,4 mil lei · 2 ang.
- FERMA TRADIȚIONALĂ POIANA S.R.L. · Turda274 mii lei · 1 ang.
- FERMA BOGATA S.R.L. · Bogata (com. Călărasi)172 mii lei · 1 ang.
- TURISM VALCELE SRL · Feleacu0 lei · 0 ang.
- PEDRO COM SUIN SRL · Gherla0 lei · 0 ang.
- AGHOG SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- AGROPIG FARM SRL · Năsal (com. Țaga)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0146 – Creșterea porcinelor
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0146 Creșterea porcinelor
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre FLORDYA MFH SRL
Care este CUI-ul firmei FLORDYA MFH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLORDYA MFH SRL este 25456097, iar codul de TVA este RO25456097. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000920129, iar codul EUID este ROONRC.J2009000920129.
Unde are sediul FLORDYA MFH SRL?
Sediul social al firmei FLORDYA MFH SRL este în Str. ECATERINA TEODOROIU, ap. 1, Municipiul Dej, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLORDYA MFH SRL?
Activitatea principală a firmei FLORDYA MFH SRL este „Creșterea porcinelor”, cod CAEN 0146. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLORDYA MFH SRL?
FLORDYA MFH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLORDYA MFH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 795). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLORDYA MFH SRL?
În 2025, FLORDYA MFH SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 1.350 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLORDYA MFH SRL plătitoare de TVA?
Da. FLORDYA MFH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 aprilie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.