FLORBAGS S.R.L.
TIPOGRAFILOR, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 95 mii lei, profit net 3.452 lei, 1 angajați.
Despre FLORBAGS S.R.L.
FLORBAGS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2018 cu numărul J2018000110322 și codul unic de înregistrare (CUI) 38771967, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament” (cod CAEN 1512). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 95 mii lei (-29% față de 2024), un profit net de 3.452 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 91 mii lei la 95 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38771967
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018000110322
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018000110322
- Cod poștal
- 550164
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
reactivat 17.06.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 95 mii lei
- Profit net
- 3.452 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 60 mii lei
- Datorii
- 61 mii lei
- Active totale
- 120 mii lei
- Marjă netă
- 3,6%
- Cifră / angajat
- 95 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 15 mii | 91 mii | 151 mii | 193 mii | 135 mii | 95 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 15 mii | 91 mii | 151 mii | 193 mii | 135 mii | 95 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | 22 mii | 95 mii | 136 mii | 83 mii | 102 mii | 91 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | -6.578 | -3.973 | 15 mii | 110 mii | 33 mii | 4.291 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | -6.578 | -6.617 | 14 mii | 108 mii | 32 mii | 3.452 |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | 5.015 | 262 | 22 | — | 1.958 | 1.458 |
| Active circulante | 200 | 200 | 37 mii | 7.329 | 18 mii | 191 mii | 121 mii | 118 mii |
| din care stocuri | — | — | 33 mii | 5.404 | 5.383 | 5.153 | 4.479 | 3.393 |
| creanțe | — | — | 0 | 1.591 | 3.710 | 154 mii | 114 mii | 114 mii |
| casa și conturi la bănci | 200 | 200 | 4.294 | 334 | 8.596 | 32 mii | 2.544 | 459 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 0 | — | — | — | 727 |
| Datorii | 0 | 0 | 49 mii | 21 mii | 17 mii | 82 mii | 67 mii | 61 mii |
| Capitaluri proprii | 200 | 200 | -6.378 | -13 mii | 704 | 109 mii | 56 mii | 60 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 21 în județul Sibiu și locul 161 din 264 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1512 – Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament.
Firme similare din județul Sibiu
- GHEATA-SOCIETATE COOPERATIVĂ · Sibiu150 mii lei · 0 ang.
- C.T.T.PROGETTO SRL · Sibiu114 mii lei · 1 ang.
- ANALOG DESIGN & BUSINESS S.R.L. · Sibiu100 mii lei · 1 ang.
- SOLO INDUSTRIES SRL · Sibiu97 mii lei · 0 ang.
- LUCIELLE DESIGN S.R.L. · Agnita86 mii lei · 1 ang.
- PRESYDA INDUSTRIAL S.R.L. · Sibiu67 mii lei · 0 ang.
- TOP LEATHER SRL · Sibiu0 lei · 0 ang.
- MARCON 2000 SRL · Orlat0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1512 – Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Întrebări frecvente despre FLORBAGS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei FLORBAGS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLORBAGS S.R.L. este 38771967. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018000110322, iar codul EUID este ROONRC.J2018000110322.
Unde are sediul FLORBAGS S.R.L.?
Sediul social al firmei FLORBAGS S.R.L. este în TIPOGRAFILOR, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550164, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLORBAGS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei FLORBAGS S.R.L. este „Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament”, cod CAEN 1512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLORBAGS S.R.L.?
FLORBAGS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLORBAGS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 736). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLORBAGS S.R.L.?
În 2025, FLORBAGS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 95 mii lei și un profit net de 3.452 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLORBAGS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, FLORBAGS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.