FLONIKAT CONSTRUCT SRL
MIHAI VITEAZUL, bl. C2, sc. D, et. 3, ap. 71, Municipiul Bârlad, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 2,6 mil lei, profit net 264 mii lei, 5 angajați.
Despre FLONIKAT CONSTRUCT SRL
FLONIKAT CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2013 cu numărul J2013000174372 și codul unic de înregistrare (CUI) 31705842, cu sediul în Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (+25% față de 2024), un profit net de 264 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2023.
Date de identificare
- CUI
- 31705842
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000174372
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 mai 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000174372
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 29.08.2023
reactivat 25.08.2023
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,6 mil lei
- Profit net
- 264 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 807 mii lei
- Datorii
- 364 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 10,2%
- Cifră / angajat
- 520 mii lei
+25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 355 mii | 619 mii | 734 mii | 926 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,6 mil |
| Venituri totale | 368 mii | 654 mii | 767 mii | 975 mii | 1,6 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 316 mii | 590 mii | 750 mii | 963 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 64 mii | 17 mii | 12 mii | 26 mii | 91 mii | -82 mii | 140 mii | 293 mii | 315 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 57 mii | 9.501 | 2.222 | 11 mii | 72 mii | -97 mii | 121 mii | 245 mii | 264 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 5 | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 89 mii | 76 mii | 373 mii | 291 mii | 367 mii | 252 mii | 136 mii | 28 mii | 2.108 | 195 mii |
| Active circulante | 179 mii | 199 mii | 269 mii | 436 mii | 606 mii | 669 mii | 808 mii | 953 mii | 1.000 mii | 973 mii |
| din care stocuri | 113 mii | 174 mii | 252 mii | 418 mii | 564 mii | 620 mii | 716 mii | 817 mii | 883 mii | 827 mii |
| creanțe | 23 mii | 1.739 | 12 mii | 7.680 | 17 mii | 44 mii | 55 mii | 87 mii | 59 mii | 81 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 24 mii | 4.714 | 11 mii | 25 mii | 4.326 | 37 mii | 49 mii | 58 mii | 65 mii |
| Cheltuieli în avans | 124 | 124 | 124 | 124 | 649 | 2.877 | 2.877 | 3.462 | 2.877 | 3.160 |
| Datorii | 143 mii | 94 mii | 450 mii | 534 mii | 769 mii | 646 mii | 766 mii | 683 mii | 463 mii | 364 mii |
| Capitaluri proprii | 125 mii | 182 mii | 191 mii | 194 mii | 205 mii | 277 mii | 180 mii | 301 mii | 542 mii | 807 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 50 în județul Vaslui și locul 1.356 din 3.945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Vaslui
- TIDIAN TRANS SRL · Blăgești3,7 mil lei · 8 ang.
- MIULACK PROIECT SRL · Muntenii De Jos3,6 mil lei · 7 ang.
- MIVA SHOW COMPANY SRL · Negrești3 mil lei · 5 ang.
- BOGDANA-COM SRL · Văleni2,4 mil lei · 0 ang.
- SC ANDREIUS CONSTRUCT SRL · Bârlad2,1 mil lei · 0 ang.
- TOP-PAM SRL · Dragomirești2,1 mil lei · 4 ang.
- PEFOL PLAST SRL · Viișoara1,7 mil lei · 1 ang.
- DACIUMAR SRL · Lunca Banului1,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5052/118/2025/a1111.05.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor obligatia de a face
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 5052/118/2025/a707.05.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor obligatia de a face
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 5052/118/2025/a807.05.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor obligatia de a face - invalidarea hotararii/reconvocarea adunarii creditorilor
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 5052/118/2025/a907.05.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor suspendare efecte
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 5052/118/2025/a1007.05.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor constatare nelegalitate act/reconvocare Adunare Creditori
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 5052/118/202509.10.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre FLONIKAT CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLONIKAT CONSTRUCT SRL este 31705842, iar codul de TVA este RO31705842. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000174372, iar codul EUID este ROONRC.J2013000174372.
Unde are sediul FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei FLONIKAT CONSTRUCT SRL este în MIHAI VITEAZUL, bl. C2, sc. D, et. 3, ap. 71, Municipiul Bârlad, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei FLONIKAT CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
FLONIKAT CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 136). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLONIKAT CONSTRUCT SRL?
În 2025, FLONIKAT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și un profit net de 264 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLONIKAT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. FLONIKAT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.