FLAMINGO ASCENT SRL
SERG. MAJ. CARPEN V. IOAN, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 690 mii lei, profit net 82 mii lei, 2 angajați.
Despre FLAMINGO ASCENT SRL
FLAMINGO ASCENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011 cu numărul J2011001826409 și codul unic de înregistrare (CUI) 28058444, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 690 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 82 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 514 mii lei la 690 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28058444
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011001826409
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011001826409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 22.02.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 690 mii lei
- Profit net
- 82 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 256 mii lei
- Datorii
- 758 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 11,9%
- Cifră / angajat
- 345 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 810 mii | 641 mii | 541 mii | 539 mii | 663 mii | 514 mii | 945 mii | 1,1 mil | 805 mii | 690 mii |
| Venituri totale | 813 mii | 641 mii | 542 mii | 544 mii | 671 mii | 518 mii | 947 mii | 1,1 mil | 807 mii | 704 mii |
| Cheltuieli totale | 664 mii | 475 mii | 461 mii | 517 mii | 640 mii | 463 mii | 810 mii | 795 mii | 682 mii | 608 mii |
| Profit / pierdere brută | 149 mii | 166 mii | 80 mii | 26 mii | 31 mii | 55 mii | 137 mii | 257 mii | 126 mii | 97 mii |
| Profit / pierdere netă | 132 mii | 160 mii | 75 mii | 21 mii | 25 mii | 50 mii | 128 mii | 247 mii | 108 mii | 82 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.260 | 134 mii | 110 mii | 150 mii | 109 mii | 64 mii | 24 mii | 2.627 | 12 mii | 4.349 |
| Active circulante | 537 mii | 765 mii | 1,1 mil | 956 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1 mil |
| din care stocuri | 72 mii | 336 mii | 599 mii | 519 mii | 593 mii | 722 mii | 902 mii | 451 mii | 737 mii | 517 mii |
| creanțe | 134 mii | 142 mii | 300 mii | 241 mii | 300 mii | 230 mii | 508 mii | 583 mii | 696 mii | 432 mii |
| casa și conturi la bănci | 331 mii | 287 mii | 224 mii | 196 mii | 190 mii | 156 mii | 86 mii | 31 mii | 34 mii | 57 mii |
| Cheltuieli în avans | 558 | 192 | 1.854 | 234 | 192 | 192 | 1.577 | 1.832 | 511 | 3.862 |
| Datorii | 276 mii | 477 mii | 739 mii | 663 mii | 724 mii | 692 mii | 912 mii | 705 mii | 1 mil | 758 mii |
| Capitaluri proprii | 263 mii | 422 mii | 497 mii | 443 mii | 468 mii | 482 mii | 611 mii | 364 mii | 473 mii | 256 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 825 din 1.449 în județul București și locul 3.281 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul București
- T & MAX BROTHER S.R.L. · București Sector 2697 mii lei · 1 ang.
- COMERT ON-LINE HAPFA SRL · București Sector 1696 mii lei · 0 ang.
- MARIBON TRANS 1996 SRL · București Sector 3695 mii lei · 1 ang.
- TESALIA 98 SRL · București Sector 4694 mii lei · 5 ang.
- AKR TOP DIVERS S.R.L. · București Sector 2692 mii lei · 1 ang.
- ROJHAT ACTIV S.R.L. · București Sector 1692 mii lei · 5 ang.
- TRADE INTERNATIONAL INDUSTRY S.R.L. · București Sector 5691 mii lei · 0 ang.
- DURIEUX INTERNATIONAL SOCIETE COM SRL · București Sector 1689 mii lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre FLAMINGO ASCENT SRL
Care este CUI-ul firmei FLAMINGO ASCENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLAMINGO ASCENT SRL este 28058444, iar codul de TVA este RO28058444. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001826409, iar codul EUID este ROONRC.J2011001826409.
Unde are sediul FLAMINGO ASCENT SRL?
Sediul social al firmei FLAMINGO ASCENT SRL este în SERG. MAJ. CARPEN V. IOAN, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLAMINGO ASCENT SRL?
Activitatea principală a firmei FLAMINGO ASCENT SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLAMINGO ASCENT SRL?
FLAMINGO ASCENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLAMINGO ASCENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 465). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLAMINGO ASCENT SRL?
În 2025, FLAMINGO ASCENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 690 mii lei și un profit net de 82 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLAMINGO ASCENT SRL plătitoare de TVA?
Da. FLAMINGO ASCENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 februarie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.