FINPRO STAR SRL
ȘESUL DE SUS, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 15,7 mil lei, profit net 4,8 mil lei, 6 angajați.
Despre FINPRO STAR SRL
FINPRO STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2017 cu numărul J2017005589124 și codul unic de înregistrare (CUI) 38209269, cu sediul în Florești, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 15,7 mil lei (+62% față de 2024), un profit net de 4,8 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 30,1 mil lei la 15,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 38209269
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017005589124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017005589124
- Cod poștal
- 407280
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 10.10.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 15,7 mil lei
- Profit net
- 4,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 4,8 mil lei
- Datorii
- 82,7 mil lei
- Active totale
- 87,5 mil lei
- Marjă netă
- 30,4%
- Cifră / angajat
- 2,6 mil lei
+62% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 4,2 mil | 9 mil | 16 mil | 30,1 mil | 32,4 mil | 13,2 mil | 9,7 mil | 15,7 mil |
| Venituri totale | 0 | 4,5 mil | 9 mil | 16 mil | 30,3 mil | 32,9 mil | 14,1 mil | 10,3 mil | 16,2 mil |
| Cheltuieli totale | 10 mii | 2,9 mil | 5,5 mil | 12,3 mil | 18,1 mil | 23 mil | 9,7 mil | 5,7 mil | 10,7 mil |
| Profit / pierdere brută | -10 mii | 1,6 mil | 3,5 mil | 3,7 mil | 12,2 mil | 9,8 mil | 4,4 mil | 4,6 mil | 5,5 mil |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | 1,6 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 10,5 mil | 8,4 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 3 | 8 | 8 | 8 | 8 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 7,7 mil | 12,9 mil | 21,9 mil | 31,8 mil | 25,6 mil | 35,4 mil | 48 mil | 57,8 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 2,7 mil | 1,9 mil | 10,3 mil | 25,3 mil | 33,1 mil | 28,3 mil | 29,5 mil | 29,7 mil |
| din care stocuri | 169 mii | 35 mii | 25 mii | 90 mii | 105 mii | 303 mii | 6,6 mil | 6,3 mil | 6,9 mil |
| creanțe | 285 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 4 mil | 14,6 mil | 20,4 mil | 6,2 mil | 10,8 mil | 6,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 917 mii | 1,2 mil | 530 mii | 6,2 mil | 1,5 mil | 466 mii | 242 mii | 331 mii | 230 mii |
| Datorii | 3,1 mil | 8,8 mil | 10,1 mil | 24,3 mil | 38,7 mil | 50,3 mil | 59,8 mil | 73,6 mil | 82,7 mil |
| Capitaluri proprii | -10 mii | 1,6 mil | 4,7 mil | 7,9 mil | 18,5 mil | 8,4 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 4,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 47 din 973 în județul Cluj și locul 863 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- RENNEN IMPEX S.R.L. · Plăiești (com. Moldovenești)16,7 mil lei · 60 ang.
- JVC TRADING S.R.L. · Dej16 mil lei · 3 ang.
- RATS PEX INVEST S.R.L. · Cluj-Napoca15,5 mil lei · 2 ang.
- MARINA PROPERTIES PLUS S.R.L. · Cluj-Napoca15,5 mil lei · 0 ang.
- FIGARO SERV SRL · Cluj-Napoca14,1 mil lei · 12 ang.
- NEXT PRO CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca14 mil lei · 2 ang.
- BAUTRUST SRL · Cluj-Napoca13,9 mil lei · 8 ang.
- MIDICONS SRL · Cluj-Napoca13,8 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
10 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12507/211/202528.05.2026
contestaţie la executare 46/2025
Tribunalul Cluj · Apel · Civil · calitate: Apelant Contestator
- 806/1285/202423.07.2025
pretenţii
Curtea de Apel Cluj · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 12507/211/202502.06.2025
contestaţie la executare
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 806/1285/202427.11.2024
pretenţii
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 25078/211/202421.10.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 594/1285/202404.09.2024
pretenţii
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 13274/211/202218.10.2023
contestaţie la executare dos ex 305/2022
Tribunalul Cluj · Apel · Civil · calitate: Intimat Contestator
- 23243/211/202216.11.2022
obligaţie de a face
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 13274/211/202224.06.2022
contestaţie la executare
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 4469/211/202202.03.2022
revendicare imobiliară
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre FINPRO STAR SRL
Care este CUI-ul firmei FINPRO STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FINPRO STAR SRL este 38209269, iar codul de TVA este RO38209269. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017005589124, iar codul EUID este ROONRC.J2017005589124.
Unde are sediul FINPRO STAR SRL?
Sediul social al firmei FINPRO STAR SRL este în ȘESUL DE SUS, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407280, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FINPRO STAR SRL?
Activitatea principală a firmei FINPRO STAR SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FINPRO STAR SRL?
FINPRO STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FINPRO STAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 699). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FINPRO STAR SRL?
În 2025, FINPRO STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 15,7 mil lei și un profit net de 4,8 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FINPRO STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. FINPRO STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.