FINEACCOUNT SRL
SOLD. MINCA DUMITRU, et. 2, ap. 3, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 519 mii lei, profit net 51 mii lei, 2 angajați.
Despre FINEACCOUNT SRL
FINEACCOUNT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2001 cu numărul J40/8898/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 14253178, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 519 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 51 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 233 mii lei la 519 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2023.
Date de identificare
- CUI
- 14253178
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/8898/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 octombrie 2001
- EUID
- ROONRC.J40/8898/2001
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 519 mii lei
- Profit net
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 52 mii lei
- Datorii
- 486 mii lei
- Active totale
- 538 mii lei
- Marjă netă
- 9,8%
- Cifră / angajat
- 260 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 216 mii | 173 mii | 204 mii | 298 mii | 270 mii | 233 mii | 281 mii | 604 mii | 514 mii | 519 mii |
| Venituri totale | 225 mii | 174 mii | 207 mii | 298 mii | 270 mii | 233 mii | 283 mii | 604 mii | 514 mii | 519 mii |
| Cheltuieli totale | 136 mii | 111 mii | 141 mii | 128 mii | 142 mii | 115 mii | 124 mii | 175 mii | 506 mii | 457 mii |
| Profit / pierdere brută | 89 mii | 63 mii | 65 mii | 170 mii | 127 mii | 119 mii | 159 mii | 428 mii | 8.312 | 62 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 61 mii | 63 mii | 168 mii | 125 mii | 117 mii | 156 mii | 423 mii | 4.444 | 51 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 455 mii | 409 mii | 367 mii | 369 mii | 369 mii | 366 mii | 456 mii | 427 mii | 444 mii | 264 mii |
| Active circulante | 23 mii | 86 mii | 97 mii | 161 mii | 137 mii | 138 mii | 159 mii | 212 mii | 183 mii | 274 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.822 | — |
| creanțe | 14 mii | 73 mii | 67 mii | 94 mii | 101 mii | 114 mii | 114 mii | 126 mii | 132 mii | 179 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.395 | 13 mii | 30 mii | 67 mii | 36 mii | 24 mii | 45 mii | 85 mii | 46 mii | 95 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 34 mii | 446 |
| Datorii | 243 mii | 199 mii | 106 mii | 4.399 | 161 mii | 52 mii | 457 mii | 214 mii | 345 mii | 486 mii |
| Capitaluri proprii | 235 mii | 295 mii | 358 mii | 526 mii | 345 mii | 452 mii | 158 mii | 424 mii | 316 mii | 52 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 672 din 3.245 în județul București și locul 1.663 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- NUMERRA ADVISOR S.R.L. · București Sector 6522 mii lei · 2 ang.
- AUDIT CONSULT GROUP SRL · București Sector 3522 mii lei · 5 ang.
- ACCES FINANCIAR-CONTABIL SRL · București Sector 1520 mii lei · 4 ang.
- AUDIT HR CONSULTING SRL · București Sector 3520 mii lei · 4 ang.
- LOTUS CONTABILITATE SRL · București Sector 4520 mii lei · 5 ang.
- CONTALYST S.R.L. · București Sector 5519 mii lei · 1 ang.
- BRS AREA AUDIT S.R.L. · București Sector 2518 mii lei · 1 ang.
- CONTIMAR CONSULTING SRL · București Sector 6518 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Întrebări frecvente despre FINEACCOUNT SRL
Care este CUI-ul firmei FINEACCOUNT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FINEACCOUNT SRL este 14253178, iar codul de TVA este RO14253178. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/8898/2001, iar codul EUID este ROONRC.J40/8898/2001.
Unde are sediul FINEACCOUNT SRL?
Sediul social al firmei FINEACCOUNT SRL este în SOLD. MINCA DUMITRU, et. 2, ap. 3, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FINEACCOUNT SRL?
Activitatea principală a firmei FINEACCOUNT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată FINEACCOUNT SRL?
FINEACCOUNT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 octombrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FINEACCOUNT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FINEACCOUNT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FINEACCOUNT SRL?
În 2025, FINEACCOUNT SRL a raportat o cifră de afaceri de 519 mii lei și un profit net de 51 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FINEACCOUNT SRL plătitoare de TVA?
Da. FINEACCOUNT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.