FINCA NIT SRL
PLAIULUI, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 102 mii lei, profit net 25 mii lei.
Despre FINCA NIT SRL
FINCA NIT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2017 cu numărul J2017000447245 și codul unic de înregistrare (CUI) 37315849, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 102 mii lei (-67% față de 2024), un profit net de 25 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 115 mii lei la 102 mii lei).
Date de identificare
- CUI
- 37315849
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000447245
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000447245
- Cod poștal
- 430164
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 102 mii lei
- Profit net
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 200 mii lei
- Datorii
- 18 mii lei
- Active totale
- 236 mii lei
- Marjă netă
- 24%
-67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 67% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 74 mii | 94 mii | 218 mii | 194 mii | 115 mii | 107 mii | 603 mii | 306 mii | 102 mii |
| Venituri totale | 74 mii | 94 mii | 218 mii | 194 mii | 115 mii | 107 mii | 603 mii | 306 mii | 102 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 11 mii | 12 mii | 53 mii | 64 mii | 26 mii | 511 mii | 360 mii | 78 mii |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 83 mii | 206 mii | 141 mii | 51 mii | 82 mii | 92 mii | -54 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 80 mii | 199 mii | 139 mii | 50 mii | 81 mii | 79 mii | -54 mii | 25 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | — |
| Active imobilizate | — | — | 1.000 | 1.455 | 3.323 | 2.589 | 8.850 | 46 mii | 36 mii |
| Active circulante | 46 mii | 124 mii | 323 mii | 468 mii | 511 mii | 169 mii | 343 mii | 194 mii | 198 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 871 | — | — | — | — | — |
| creanțe | 41 mii | 41 mii | 60 mii | 62 mii | 69 mii | 69 mii | 92 mii | 72 mii | 69 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.916 | 83 mii | 263 mii | 406 mii | 442 mii | 100 mii | 251 mii | 123 mii | 129 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1.370 | 1.568 |
| Datorii | 3.906 | 1.668 | 1.950 | 7.723 | 4.084 | 2.689 | 104 mii | 48 mii | 18 mii |
| Provizioane | — | — | — | 1.455 | — | — | 18 mii | 18 mii | 18 mii |
| Capitaluri proprii | 42 mii | 122 mii | 322 mii | 461 mii | 510 mii | 168 mii | 229 mii | 175 mii | 200 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 453 din 598 în județul Maramureș și locul 15.380 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Maramureș
- GRUPPO WORK SERVICE S.R.L. · Săpânța107 mii lei · 1 ang.
- AYG CONSTRUCT S.R.L. · Oncești106 mii lei · 2 ang.
- BLAGACONS BV S.R.L. · Baia Mare106 mii lei · 1 ang.
- GAUDI CRAUS CONS SRL · Baia Mare105 mii lei · 0 ang.
- ROGOJAN BUILDING S.R.L. · Cetatele (com. Șișești)100 mii lei · 1 ang.
- NUOVA MAR CONSTRUCT S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)99 mii lei · 1 ang.
- DANCI VASILE CONSTRUCT S.R.L. · Berbești (com. Giulești)99 mii lei · 3 ang.
- BORODI GROUP S.R.L. · Sighetu Marmației97 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Întrebări frecvente despre FINCA NIT SRL
Care este CUI-ul firmei FINCA NIT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FINCA NIT SRL este 37315849. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000447245, iar codul EUID este ROONRC.J2017000447245.
Unde are sediul FINCA NIT SRL?
Sediul social al firmei FINCA NIT SRL este în PLAIULUI, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430164, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FINCA NIT SRL?
Activitatea principală a firmei FINCA NIT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100.
Când a fost înființată FINCA NIT SRL?
FINCA NIT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FINCA NIT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 007). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FINCA NIT SRL?
În 2025, FINCA NIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 102 mii lei și un profit net de 25 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.