FIER OTEL CONSTRUCT SRL
CRIȘULUI, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 20,2 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 26 angajați.
Despre FIER OTEL CONSTRUCT SRL
FIER OTEL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2011 cu numărul J2011000961138 și codul unic de înregistrare (CUI) 28392583, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,2 mil lei (+33% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 31,9 mil lei la 20,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28392583
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000961138
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000961138
- Cod poștal
- 900329
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 27.04.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 20,2 mil lei
- Profit net
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 11,7 mil lei
- Datorii
- 5,1 mil lei
- Active totale
- 16,9 mil lei
- Marjă netă
- 7,6%
- Cifră / angajat
- 775 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14,2 mil | 20,3 mil | 25,7 mil | 25,2 mil | 19,8 mil | 31,9 mil | 24,4 mil | 11,1 mil | 15,2 mil | 20,2 mil |
| Venituri totale | 14,2 mil | 20,4 mil | 26,2 mil | 28,7 mil | 21,6 mil | 32,5 mil | 25 mil | 11,1 mil | 15,5 mil | 21,3 mil |
| Cheltuieli totale | 13,1 mil | 19,6 mil | 24,1 mil | 26,1 mil | 18,4 mil | 31 mil | 24,5 mil | 11,1 mil | 14,6 mil | 19,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 1 mil | 840 mii | 2,1 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 1,5 mil | 535 mii | 55 mii | 864 mii | 1,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 843 mii | 695 mii | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 1,3 mil | 458 mii | 46 mii | 739 mii | 1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 70 | 64 | 56 | 52 | 57 | 50 | 41 | 28 | 26 | 26 |
| Active imobilizate | 2,6 mil | 3,6 mil | 4,7 mil | 6,1 mil | 8,1 mil | 9,9 mil | 11,1 mil | 10,8 mil | 18,5 mil | 14,6 mil |
| Active circulante | 2,4 mil | 4,8 mil | 2,7 mil | 1,5 mil | 2,9 mil | 4,2 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 344 mii | 3,8 mil | 1,6 mil | 382 mii | 2 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil |
| creanțe | 2,1 mil | 873 mii | 925 mii | 1,1 mil | 788 mii | 1,6 mil | 830 mii | 987 mii | 1,2 mil | 664 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 97 mii | 126 mii | 38 mii | 109 mii | 690 mii | 10 mii | 33 mii | 155 mii | 95 mii |
| Cheltuieli în avans | 17 mii | — | — | — | 5.705 | 2.728 | — | 0 | 17 mii | 0 |
| Datorii | 4,3 mil | 7,7 mil | 4,4 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 3,2 mil | 10,6 mil | 5,1 mil |
| Capitaluri proprii | 843 mii | 695 mii | 3 mil | 5,2 mil | 7,9 mil | 9,2 mil | 9,7 mil | 9,7 mil | 10,5 mil | 11,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 510 mii | 510 mii | 510 mii | 510 mii | 510 mii | 510 mii | 510 mii | 510 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 113 în județul Constanța și locul 59 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Constanța
- PERTOTAL NORD SRL · Lumina21,6 mil lei · 29 ang.
- SALAMANDER SCAFFOLDERS SRL · Constanța17,3 mil lei · 39 ang.
- HIDRO CONSTRUCT SRL · Sat Culmea, Oraș Ovidiu13,1 mil lei · 27 ang.
- CIVICON INTER SRL · Constanța6,9 mil lei · 11 ang.
- T&K SOLAR WAVE S.R.L. · Constanța6,6 mil lei · 13 ang.
- VANGHELIS TRANS SRL · Constanța6,4 mil lei · 19 ang.
- INDUSTRIAL SCAFFOLD S.R.L. · Constanța4,4 mil lei · 21 ang.
- PREST UTIL CONST SRL · Constanța4,1 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4241/118/202118.08.2026
anulare act administrativ Autorizaţia nr. 452/01.04.2019
Curtea de Apel Constanta · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Pârât
- 4177/118/202608.07.2026
anulare act administrativ CERTIFICAT NR. 205/20.02.2026
Tribunalul Constanta · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 2593/118/2019*01.10.2024
anulare act administrativ
Curtea de Apel Constanta · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Pârât
- 938/842/202407.05.2024
validare poprire DS EX 294/2024 BEJ Bogdan Ionica - ÎEM
Judecătoria Harsova · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2468/212/202430.01.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 26996/212/202311.10.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 2593/118/2019*30.06.2023
anulare act administrativ
Tribunalul Constanta · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât Pârât
- 32371/212/202220.12.2022
autorizare desfiinţare lucrări (legea 50/1991)
Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre FIER OTEL CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FIER OTEL CONSTRUCT SRL este 28392583, iar codul de TVA este RO28392583. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000961138, iar codul EUID este ROONRC.J2011000961138.
Unde are sediul FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei FIER OTEL CONSTRUCT SRL este în CRIȘULUI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, cod poștal 900329, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei FIER OTEL CONSTRUCT SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
FIER OTEL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 402). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FIER OTEL CONSTRUCT SRL?
În 2025, FIER OTEL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,2 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FIER OTEL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. FIER OTEL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.