FERMA9 BIOLACT SRL
Principală Carcadiești, Sat Carcadiești, Comuna Lungești, Vâlcea
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 304 mii lei, profit net 27 mii lei, 1 angajați.
Despre FERMA9 BIOLACT SRL
FERMA9 BIOLACT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2011 cu numărul J2011000445382 și codul unic de înregistrare (CUI) 29032205, cu sediul în Carcadiești (com. Lungești), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Creșterea altor bovine” (cod CAEN 0142). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 304 mii lei (+116% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 69 mii lei la 304 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29032205
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000445382
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 august 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000445382
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 23.04.2013
din 23.04.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 304 mii lei
- Profit net
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 994 mii lei
- Datorii
- 494 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 9%
- Cifră / angajat
- 304 mii lei
+116% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 62 mii | 111 mii | 6.385 | 13 mii | 2.852 | 69 mii | 126 mii | 61 mii | 141 mii | 304 mii |
| Venituri totale | 243 mii | 287 mii | 282 mii | 106 mii | 596 mii | 629 mii | 634 mii | 1,3 mil | 935 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 165 mii | 267 mii | 240 mii | 209 mii | 270 mii | 257 mii | 496 mii | 1 mil | 922 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 78 mii | 20 mii | 42 mii | -104 mii | 326 mii | 372 mii | 138 mii | 293 mii | 13 mii | 35 mii |
| Profit / pierdere netă | 76 mii | 15 mii | 41 mii | -104 mii | 325 mii | 371 mii | 136 mii | 292 mii | 12 mii | 27 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 122 mii | 109 mii | 90 mii | 84 mii | 78 mii | 181 mii | 381 mii | 509 mii | 697 mii | 761 mii |
| Active circulante | 246 mii | 253 mii | 297 mii | 303 mii | 590 mii | 802 mii | 1 mil | 658 mii | 552 mii | 727 mii |
| din care stocuri | 58 mii | 81 mii | 106 mii | 156 mii | 180 mii | 162 mii | 422 mii | 159 mii | 283 mii | 324 mii |
| creanțe | 75 mii | 61 mii | 123 mii | 140 mii | 226 mii | 279 mii | 376 mii | 198 mii | 253 mii | 308 mii |
| casa și conturi la bănci | 113 mii | 111 mii | 68 mii | 7.105 | 185 mii | 361 mii | 228 mii | 301 mii | 16 mii | 94 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 91 mii | — |
| Datorii | 38 mii | 26 mii | 21 mii | 125 mii | 76 mii | 19 mii | 308 mii | 212 mii | 373 mii | 494 mii |
| Venituri în avans | 168 mii | 158 mii | 148 mii | 148 mii | 148 mii | 148 mii | 148 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 162 mii | 177 mii | 218 mii | 114 mii | 445 mii | 815 mii | 951 mii | 955 mii | 967 mii | 994 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 5 în județul Vâlcea și locul 194 din 376 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0142 – Creșterea altor bovine.
Firme similare din județul Vâlcea
- MEDEADOMY TRANS S.R.L. · Sat Romanii De Sus, Oraș Horezu281 mii lei · 1 ang.
- FERMA DOK S.R.L. · Ruda (com. Budești)162 mii lei · 1 ang.
- AGRICOLA LUNGEȘTI S.R.L. · Carcadiești (com. Lungești)57 mii lei · 1 ang.
- ENZO.BEN. S.R.L. · Nenciulești (com. Tetoiu)37 mii lei · 0 ang.
- ANGUS LIVEZI S.R.L. · Pârâienii De Sus (com. Livezi)0 lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0142 – Creșterea altor bovine
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0148 Creșterea altor animale
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre FERMA9 BIOLACT SRL
Care este CUI-ul firmei FERMA9 BIOLACT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FERMA9 BIOLACT SRL este 29032205, iar codul de TVA este RO29032205. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000445382, iar codul EUID este ROONRC.J2011000445382.
Unde are sediul FERMA9 BIOLACT SRL?
Sediul social al firmei FERMA9 BIOLACT SRL este în Principală Carcadiești, Sat Carcadiești, Comuna Lungești, Vâlcea, Carcadiești (com. Lungești), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FERMA9 BIOLACT SRL?
Activitatea principală a firmei FERMA9 BIOLACT SRL este „Creșterea altor bovine”, cod CAEN 0142. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FERMA9 BIOLACT SRL?
FERMA9 BIOLACT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FERMA9 BIOLACT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 808). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FERMA9 BIOLACT SRL?
În 2025, FERMA9 BIOLACT SRL a raportat o cifră de afaceri de 304 mii lei și un profit net de 27 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FERMA9 BIOLACT SRL plătitoare de TVA?
Da. FERMA9 BIOLACT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 aprilie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.