Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare11 ani pe piață

FENICE AGRI TECH SRL

CUI 33754922J2014002474356

Terra, ap. 2, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 820 mii lei, pierdere netă 1,2 mil lei, 3 angajați.

Despre FENICE AGRI TECH SRL

FENICE AGRI TECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2014 cu numărul J2014002474356 și codul unic de înregistrare (CUI) 33754922, cu sediul în Dumbrăvița, județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor” (cod CAEN 0125). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 820 mii lei (-37% față de 2024), o pierdere netă de 1,2 mil lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 134 mii lei la 820 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 septembrie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
33754922
Nr. Registrul Comerțului
J2014002474356
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
31 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J2014002474356
Cod poștal
307160

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 09.09.2015

TVA la încasare
Da

din 01.12.2024

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
820 mii lei

-37% față de 2024

Pierdere netă
1,2 mil lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
1,5 mil lei
Datorii
3,4 mil lei
Active totale
4,9 mil lei
Marjă netă
-142,7%
Cifră / angajat
273 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil-1 mil01 mil2 mil2016: cifra de afaceri 285.328 lei; profit net 163.915 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; profit net 280.902 lei20172018: cifra de afaceri 11.174 lei; profit net 19.687 lei20182019: cifra de afaceri 43.266 lei; profit net 769.280 lei20192020: cifra de afaceri 0 lei; profit net 271.505 lei20202021: cifra de afaceri 134.067 lei; profit net 394.958 lei20212022: cifra de afaceri 327.342 lei; profit net 120.942 lei20222023: cifra de afaceri 588.606 lei; pierdere netă 60.569 lei20232024: cifra de afaceri 1.296.857 lei; profit net 901.242 lei20242025: cifra de afaceri 819.533 lei; pierdere netă 1.169.514 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă285 mii—11 mii43 mii—134 mii327 mii589 mii1,3 mil820 mii
Venituri totale554 mii691 mii398 mii1 mil504 mii858 mii1,1 mil1,3 mil2,3 mil742 mii
Cheltuieli totale387 mii410 mii378 mii236 mii232 mii462 mii940 mii1,4 mil1,3 mil1,9 mil
Profit / pierdere brută167 mii281 mii20 mii770 mii272 mii396 mii124 mii-55 mii938 mii-1,2 mil
Profit / pierdere netă164 mii281 mii20 mii769 mii272 mii395 mii121 mii-61 mii901 mii-1,2 mil
Număr mediu de angajați3112312113
Active imobilizate1,4 mil2 mil2,4 mil2,7 mil2,9 mil3,3 mil3,3 mil3,5 mil3,4 mil4,2 mil
Active circulante210 mii246 mii249 mii724 mii755 mii708 mii1 mil644 mii1,5 mil740 mii
din care stocuri16 mii14 mii27 mii114 mii150 mii21 mii217 mii296 mii857 mii350 mii
creanțe121 mii178 mii220 mii333 mii405 mii405 mii817 mii327 mii161 mii226 mii
casa și conturi la bănci74 mii54 mii2.294277 mii201 mii282 mii2.40521 mii498 mii165 mii
Cheltuieli în avans26 mii26 mii26 mii26 mii26 mii2001.0323.2583.1737.019
Datorii1,5 mil1,8 mil2,2 mil2,3 mil2,2 mil2,1 mil2,3 mil2,3 mil2,2 mil3,4 mil
Capitaluri proprii164 mii445 mii465 mii1,2 mil1,5 mil1,9 mil2,1 mil1,8 mil2,7 mil1,5 mil
din care capital subscris vărsat400400400400400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 33 în județul Timiș și locul 116 din 670 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0125 – Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor.

Firme similare din județul Timiș

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 963/832/202515.04.2026

    revendicare imobiliară DECLINAT

    Tribunalul Timis · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 963/832/202514.07.2025

    revendicare imobiliară

    Judecătoria Faget · Fond · Civil · calitate: Reclamant

  • 1365/832/2023/a213.11.2024

    reexaminare taxe de timbru

    Tribunalul Timis · Apel · Civil · calitate: Petent Apelant

  • 1365/832/202319.07.2024

    acţiune în constatare

    Tribunalul Timis · Apel · Civil · calitate: Apelant Reclamant

  • 2668/252/202220.12.2022

    plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)

    Judecătoria Faget · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 2668/252/202222.07.2022

    plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)

    Judecătoria Lugoj · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0125 – Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 1061 Fabricarea produselor de morărit
  • 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 5210 Depozitări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre FENICE AGRI TECH SRL

Care este CUI-ul firmei FENICE AGRI TECH SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FENICE AGRI TECH SRL este 33754922, iar codul de TVA este RO33754922. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014002474356, iar codul EUID este ROONRC.J2014002474356.

Unde are sediul FENICE AGRI TECH SRL?

Sediul social al firmei FENICE AGRI TECH SRL este în Terra, ap. 2, Sat Dumbrăvița, Comuna Dumbrăvița, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307160, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FENICE AGRI TECH SRL?

Activitatea principală a firmei FENICE AGRI TECH SRL este „Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor”, cod CAEN 0125. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FENICE AGRI TECH SRL?

FENICE AGRI TECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2014, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FENICE AGRI TECH SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 939). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FENICE AGRI TECH SRL?

În 2025, FENICE AGRI TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 820 mii lei și o pierdere netă de 1,2 mil lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FENICE AGRI TECH SRL plătitoare de TVA?

Da. FENICE AGRI TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 septembrie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează