FBA CONSULTING SRL
Str. CLOȘCA, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 379 mii lei, profit net 302 mii lei.
Despre FBA CONSULTING SRL
FBA CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2005 cu numărul J12/1483/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17509824, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de consultanță pentru afaceri și management” (cod CAEN 7022). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 379 mii lei (-3% față de 2024), un profit net de 302 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 190 mii lei la 379 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17509824
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1483/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 aprilie 2005
- EUID
- ROONRC.J12/1483/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 25.04.2005
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 379 mii lei
- Profit net
- 302 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 173 mii lei
- Datorii
- 343 mii lei
- Active totale
- 516 mii lei
- Marjă netă
- 79,6%
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 194 mii | 240 mii | 195 mii | 180 mii | 190 mii | 348 mii | 462 mii | 391 mii | 379 mii |
| Venituri totale | 194 mii | 240 mii | 195 mii | 180 mii | 193 mii | 348 mii | 462 mii | 391 mii | 379 mii |
| Cheltuieli totale | 41 mii | 47 mii | 29 mii | 72 mii | 26 mii | 35 mii | 62 mii | 40 mii | 28 mii |
| Profit / pierdere brută | 153 mii | 193 mii | 166 mii | 108 mii | 167 mii | 312 mii | 400 mii | 351 mii | 351 mii |
| Profit / pierdere netă | 129 mii | 184 mii | 160 mii | 103 mii | 161 mii | 302 mii | 336 mii | 296 mii | 302 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 212 mii | 207 mii | 201 mii | 197 mii | 192 mii | 181 mii | 177 mii | 175 mii | 171 mii |
| Active circulante | 284 mii | 433 mii | 557 mii | 616 mii | 774 mii | 133 mii | 253 mii | 20 mii | 345 mii |
| creanțe | 176 mii | 156 mii | 2.578 | — | 6.077 | 8.078 | 8.219 | — | 142 |
| casa și conturi la bănci | 108 mii | 277 mii | 555 mii | 616 mii | 768 mii | 125 mii | 245 mii | 20 mii | 345 mii |
| Datorii | 323 mii | 283 mii | 242 mii | 193 mii | 185 mii | 270 mii | 50 mii | 148 mii | 343 mii |
| Capitaluri proprii | 173 mii | 357 mii | 517 mii | 620 mii | 780 mii | 45 mii | 381 mii | 46 mii | 173 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 78 din 446 în județul Cluj și locul 1.161 din 6.125 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7022 – Activități de consultanță pentru afaceri și management.
Firme similare din județul Cluj
- NITRA VISION SRL · Cluj-Napoca392 mii lei · 0 ang.
- HR TUNING SRL · Cluj-Napoca390 mii lei · 1 ang.
- CAPITAL FISCAL CONSULTING S.R.L. · Florești387 mii lei · 2 ang.
- WORLD BEST DEALS SRL · Sălicea (com. Ciurila)386 mii lei · 2 ang.
- INOVIS MANAGEMENT S.R.L. · Cluj-Napoca384 mii lei · 0 ang.
- D E KLAUSEN CONSULT SRL · Turda381 mii lei · 2 ang.
- UPREACH S.R.L. · Cluj-Napoca373 mii lei · 1 ang.
- PRINT UP SRL · Cluj-Napoca368 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7022 – Activități de consultanță pentru afaceri și management
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre FBA CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei FBA CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FBA CONSULTING SRL este 17509824, iar codul de TVA este RO17509824. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1483/2005, iar codul EUID este ROONRC.J12/1483/2005.
Unde are sediul FBA CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei FBA CONSULTING SRL este în Str. CLOȘCA, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FBA CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei FBA CONSULTING SRL este „Activități de consultanță pentru afaceri și management”, cod CAEN 7022.
Când a fost înființată FBA CONSULTING SRL?
FBA CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FBA CONSULTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 744). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FBA CONSULTING SRL?
În 2025, FBA CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 379 mii lei și un profit net de 302 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FBA CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Da. FBA CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.