FAUSTART S.R.L.
69, Oraș Tăuții-Măgherăus, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 354 mii lei, pierdere netă 46 mii lei, 2 angajați.
Despre FAUSTART S.R.L.
FAUSTART S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2015 cu numărul J2015000177243 și codul unic de înregistrare (CUI) 34141110, cu sediul în Tăuții-Măgherăus, județul Maramureș. Activitatea principală este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 354 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 46 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 25 mii lei la 354 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 34141110
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000177243
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 februarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000177243
- Cod poștal
- 437345
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
reactivat 29.08.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 354 mii lei
- Pierdere netă
- 46 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 19 mii lei
- Datorii
- 122 mii lei
- Active totale
- 141 mii lei
- Marjă netă
- -12,9%
- Cifră / angajat
- 177 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9.143 | — | — | 17 mii | 31 mii | 25 mii | 113 mii | 244 mii | 392 mii | 354 mii |
| Venituri totale | 9.143 | 0 | 0 | 17 mii | 31 mii | 25 mii | 113 mii | 244 mii | 392 mii | 360 mii |
| Cheltuieli totale | 19 mii | — | — | 16 mii | 50 mii | 40 mii | 57 mii | 218 mii | 320 mii | 401 mii |
| Profit / pierdere brută | -10 mii | 0 | 0 | 1.517 | -18 mii | -15 mii | 56 mii | 26 mii | 71 mii | -40 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | 0 | 0 | 1.000 | -19 mii | -16 mii | 54 mii | 23 mii | 65 mii | -46 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 858 | 858 | 858 | — | — | — | 2.167 | 18 mii | 167 mii | 134 mii |
| Active circulante | 261 | 261 | 261 | 3.179 | 3.639 | 6.145 | 28 mii | 33 mii | 26 mii | 6.812 |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 995 | 2.894 | 2.894 | 2.894 |
| creanțe | — | — | — | 3.111 | 2.252 | 0 | 7.434 | — | 5.923 | — |
| casa și conturi la bănci | 261 | 261 | 261 | 68 | 1.387 | 6.145 | 19 mii | 30 mii | 17 mii | 3.918 |
| Datorii | 36 mii | 36 mii | 36 mii | 37 mii | 56 mii | 75 mii | 45 mii | 43 mii | 128 mii | 122 mii |
| Capitaluri proprii | -35 mii | -35 mii | -35 mii | -34 mii | -53 mii | -69 mii | -15 mii | 8.335 | 65 mii | 19 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Maramureș
- DAMCOM SERVICES S.R.L. · Baia Mare391 mii lei · 1 ang.
- AVEX DELTA S.R.L. · Baia Mare384 mii lei · 1 ang.
- BRAIN CARE S.R.L. · Baia Mare383 mii lei · 1 ang.
- A.R.G. EXCLUSIV S.R.L. · Coruia (com. Săcălășeni)380 mii lei · 0 ang.
- ALEXANDRA BOITOR HARAKADEMI S.R.L. · Baia Mare363 mii lei · 2 ang.
- BIOMASER SANCOS S.R.L. · Baia Mare352 mii lei · 1 ang.
- 3 ART SRL · Baia Mare329 mii lei · 1 ang.
- PLUSCREATIV SRL · Baia Mare328 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8559 – Alte forme de învățământ n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
Întrebări frecvente despre FAUSTART S.R.L.
Care este CUI-ul firmei FAUSTART S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FAUSTART S.R.L. este 34141110. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000177243, iar codul EUID este ROONRC.J2015000177243.
Unde are sediul FAUSTART S.R.L.?
Sediul social al firmei FAUSTART S.R.L. este în 69, Oraș Tăuții-Măgherăus, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 437345, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FAUSTART S.R.L.?
Activitatea principală a firmei FAUSTART S.R.L. este „Alte forme de învățământ n.c.a.”, cod CAEN 8559. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FAUSTART S.R.L.?
FAUSTART S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FAUSTART S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0362 *** 850). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FAUSTART S.R.L.?
În 2025, FAUSTART S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 354 mii lei și o pierdere netă de 46 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FAUSTART S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, FAUSTART S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/34141110API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.