FAST ECO SA
SG. MAJ. ILIE ANCUȚA, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 9 mil lei, profit net 305 mii lei, 11 angajați.
Despre FAST ECO SA
FAST ECO SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 1991 cu numărul J1991006663409 și codul unic de înregistrare (CUI) 431437, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9 mil lei (+53% față de 2024), un profit net de 305 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,7 mil lei la 9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 431437
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991006663409
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 17 iulie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991006663409
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.07.1993
reactivat 02.10.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9 mil lei
- Profit net
- 305 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 5,6 mil lei
- Active totale
- 6,6 mil lei
- Marjă netă
- 3,4%
- Cifră / angajat
- 818 mii lei
+53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,2 mil | 8,5 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 6 mil | 4,7 mil | 5,6 mil | 1,6 mil | 5,9 mil | 9 mil |
| Venituri totale | 8,2 mil | 9,7 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 6 mil | 4,8 mil | 5,6 mil | 2 mil | 5,8 mil | 9,1 mil |
| Cheltuieli totale | 8,2 mil | 9,5 mil | 5 mil | 5 mil | 6,5 mil | 6,1 mil | 4,7 mil | 3 mil | 5,4 mil | 8,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 33 mii | 120 mii | -1,1 mil | -899 mii | -526 mii | -1,4 mil | 885 mii | -1 mil | 344 mii | 319 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.841 | 95 mii | -1,1 mil | -920 mii | -564 mii | -1,4 mil | 885 mii | -1 mil | 316 mii | 305 mii |
| Număr mediu de angajați | 31 | 30 | 14 | 17 | 17 | 19 | 18 | 11 | 9 | 11 |
| Active imobilizate | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 8,9 mil | 8,5 mil | 6,9 mil | 5,7 mil | 5,2 mil | 4,4 mil | 5,1 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 713 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 374 mii | 4.024 | 0 |
| creanțe | 6,9 mil | 6 mil | 5 mil | 3,6 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,3 mil | 770 mii | 252 mii | 454 mii | 1,1 mil | 690 mii | 1,7 mil | 829 mii | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 7.566 | 125 mii | 4.728 | 2.689 | 2.562 | 5.580 | 4.838 | 5.089 | 6.689 | 2.689 |
| Datorii | 4,9 mil | 7,4 mil | 6,6 mil | 6,1 mil | 6,1 mil | 5,1 mil | 4,9 mil | 4,1 mil | 4,3 mil | 5,6 mil |
| Venituri în avans | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 0 | 0 | — |
| Capitaluri proprii | 7 mil | 4,4 mil | 3,4 mil | 2,5 mil | 1,9 mil | 500 mii | 1,4 mil | 395 mii | 710 mii | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii | 160 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 72 din 1.822 în județul București și locul 273 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul București
- WEST AIR GRUP SRL · București Sector 49,4 mil lei · 11 ang.
- AIR TECH CONSULTING SRL · București Sector 69,1 mil lei · 13 ang.
- COLD TECHNIC GROUP SRL · București Sector 48,9 mil lei · 12 ang.
- KLIMA CONSTRUCT - CONSTRUCTII SI AMBIENT SRL · București Sector 18,9 mil lei · 6 ang.
- INSTAL CONSTRUCT INNOVATION SRL · București Sector 18,9 mil lei · 8 ang.
- ARTBUILDING PROPERTY MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 28,8 mil lei · 1 ang.
- IKA CONSTRUCT EXPERT-INSTALL SRL · București Sector 28,8 mil lei · 12 ang.
- FREE ENERGY TEAM S.R.L. · București Sector 28,7 mil lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2521 Producția de radiatoare și cazane pentru încălzire central; producția de generatoare de abur și boilere
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre FAST ECO SA
Care este CUI-ul firmei FAST ECO SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FAST ECO SA este 431437, iar codul de TVA este RO431437. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991006663409, iar codul EUID este ROONRC.J1991006663409.
Unde are sediul FAST ECO SA?
Sediul social al firmei FAST ECO SA este în SG. MAJ. ILIE ANCUȚA, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FAST ECO SA?
Activitatea principală a firmei FAST ECO SA este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 61 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FAST ECO SA?
FAST ECO SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FAST ECO SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 088). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FAST ECO SA?
În 2025, FAST ECO SA a raportat o cifră de afaceri de 9 mil lei și un profit net de 305 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FAST ECO SA plătitoare de TVA?
Da. FAST ECO SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.