FAROS-M.G.S. SRL
Str. EC.TEODOROIU, bl. 15, sc. A, ap. 14, Municipiul Slatina, Olt
În 2025: cifra de afaceri 214 mii lei, profit net 1.356 lei, 1 angajați.
Despre FAROS-M.G.S. SRL
FAROS-M.G.S. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2000 cu numărul J2000000146287 și codul unic de înregistrare (CUI) 13322261, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 214 mii lei (-37% față de 2024), un profit net de 1.356 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 254 mii lei la 214 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005.
Date de identificare
- CUI
- 13322261
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000146287
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 august 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000146287
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.11.2026
din 01.05.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 214 mii lei
- Profit net
- 1.356 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 13 mii lei
- Datorii
- 357 mii lei
- Active totale
- 370 mii lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 214 mii lei
-37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 96% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 366 mii | 325 mii | 128 mii | 179 mii | 73 mii | 254 mii | 144 mii | 101 mii | 340 mii | 214 mii |
| Venituri totale | 366 mii | 325 mii | 128 mii | 197 mii | 115 mii | 254 mii | 144 mii | 101 mii | 340 mii | 214 mii |
| Cheltuieli totale | 282 mii | 262 mii | 131 mii | 153 mii | 104 mii | 201 mii | 118 mii | 171 mii | 228 mii | 212 mii |
| Profit / pierdere brută | 84 mii | 62 mii | -3.361 | 44 mii | 11 mii | 53 mii | 26 mii | -69 mii | 112 mii | 1.964 |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | 60 mii | -4.638 | 43 mii | 10 mii | 51 mii | 22 mii | -70 mii | 94 mii | 1.356 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.438 | 964 | 644 | 480 | 316 | 151 | 1 | — | — | — |
| Active circulante | 191 mii | 252 mii | 199 mii | 238 mii | 256 mii | 301 mii | 302 mii | 271 mii | 423 mii | 370 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 15 mii | 8.743 | 6.558 | 8.216 | 5.102 | 1.460 | 12 mii | 2.334 | 1.834 |
| creanțe | 51 mii | 118 mii | 90 mii | 117 mii | 107 mii | 174 mii | 113 mii | 46 mii | 242 mii | 254 mii |
| casa și conturi la bănci | 128 mii | 120 mii | 100 mii | 115 mii | 141 mii | 122 mii | 187 mii | 212 mii | 179 mii | 114 mii |
| Datorii | 37 mii | 179 mii | 130 mii | 126 mii | 134 mii | 129 mii | 266 mii | 305 mii | 362 mii | 357 mii |
| Capitaluri proprii | 155 mii | 74 mii | 69 mii | 112 mii | 122 mii | 172 mii | 36 mii | -34 mii | 60 mii | 13 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Olt
- POWER FORCE RECRUITMENT S.R.L. · Bucinișu345 mii lei · 0 ang.
- NEWCRIS GLOBAL TRANS SRL · Slatina333 mii lei · 3 ang.
- MESS MAGIC PVC SRL · Corabia132 mii lei · 0 ang.
- PAL SERV STEEL S.R.L. · Ipotești128 mii lei · 0 ang.
- LAZĂR TRANS DUMAGAS S.R.L. · Balș114 mii lei · 1 ang.
- DENY A & D SECURITY SRL · Valea Mare100 mii lei · 0 ang.
- DKW 3D PRINT S.R.L. · Slatina87 mii lei · 0 ang.
- EURO LAMBER CO 2004 SRL · Bârca (com. Valea Mare)47 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre FAROS-M.G.S. SRL
Care este CUI-ul firmei FAROS-M.G.S. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FAROS-M.G.S. SRL este 13322261, iar codul de TVA este RO13322261. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000146287, iar codul EUID este ROONRC.J2000000146287.
Unde are sediul FAROS-M.G.S. SRL?
Sediul social al firmei FAROS-M.G.S. SRL este în Str. EC.TEODOROIU, bl. 15, sc. A, ap. 14, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FAROS-M.G.S. SRL?
Activitatea principală a firmei FAROS-M.G.S. SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FAROS-M.G.S. SRL?
FAROS-M.G.S. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 august 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FAROS-M.G.S. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0249 *** 900). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FAROS-M.G.S. SRL?
În 2025, FAROS-M.G.S. SRL a raportat o cifră de afaceri de 214 mii lei și un profit net de 1.356 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FAROS-M.G.S. SRL plătitoare de TVA?
Da. FAROS-M.G.S. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/13322261API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.