Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA22 ani pe piață

FARMAPLUS SRL

CUI 15947860J2003001081199

MIRON CRISTEA, Municipiul Gheorgheni, Harghita

În 2025: cifra de afaceri 4,7 mil lei, profit net 86 mii lei, 5 angajați.

Despre FARMAPLUS SRL

FARMAPLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2003 cu numărul J2003001081199 și codul unic de înregistrare (CUI) 15947860, cu sediul în Gheorgheni, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,7 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 86 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 4,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2003.

Date de identificare

CUI
15947860
Nr. Registrul Comerțului
J2003001081199
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 noiembrie 2003
EUID
ROONRC.J2003001081199
Cod poștal
535500

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.11.2003

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,7 mil lei

+3% față de 2024

Profit net
86 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
943 mii lei
Datorii
991 mii lei
Active totale
1,9 mil lei
Marjă netă
1,8%
Cifră / angajat
943 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 1.897.892 lei; pierdere netă 3.111 lei20162017: cifra de afaceri 1.877.199 lei; pierdere netă 4.474 lei20172018: cifra de afaceri 2.160.154 lei; profit net 126.874 lei20182019: cifra de afaceri 2.403.743 lei; profit net 57.684 lei20192020: cifra de afaceri 2.601.417 lei; profit net 165.080 lei20202021: cifra de afaceri 2.477.495 lei; profit net 84.614 lei20212022: cifra de afaceri 2.865.435 lei; profit net 35.477 lei20222023: cifra de afaceri 4.073.094 lei; profit net 187.411 lei20232024: cifra de afaceri 4.554.878 lei; profit net 294.673 lei20242025: cifra de afaceri 4.713.042 lei; profit net 85.899 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,9 mil1,9 mil2,2 mil2,4 mil2,6 mil2,5 mil2,9 mil4,1 mil4,6 mil4,7 mil
Venituri totale1,9 mil1,9 mil2,2 mil2,4 mil2,6 mil2,5 mil2,9 mil4,1 mil4,6 mil4,7 mil
Cheltuieli totale1,9 mil1,9 mil2 mil2,3 mil2,4 mil2,4 mil2,8 mil3,9 mil4,2 mil4,6 mil
Profit / pierdere brută-2.516-3.932152 mii70 mii198 mii101 mii46 mii221 mii341 mii98 mii
Profit / pierdere netă-3.111-4.474127 mii58 mii165 mii85 mii35 mii187 mii295 mii86 mii
Număr mediu de angajați6656655555
Active imobilizate13 mii2.1458.9876.9369.68292 mii62 mii37 mii21 mii68 mii
Active circulante918 mii915 mii1,1 mil1,1 mil1,3 mil1,3 mil1,5 mil1,8 mil1,5 mil1,5 mil
din care stocuri381 mii348 mii298 mii306 mii367 mii340 mii389 mii489 mii501 mii484 mii
creanțe175 mii258 mii457 mii404 mii551 mii542 mii702 mii972 mii658 mii520 mii
casa și conturi la bănci362 mii309 mii303 mii340 mii353 mii449 mii371 mii353 mii364 mii541 mii
Cheltuieli în avans00000000391 mii321 mii
Datorii478 mii468 mii491 mii573 mii631 mii688 mii791 mii1,1 mil1 mil991 mii
Capitaluri proprii454 mii450 mii576 mii484 mii649 mii734 mii731 mii770 mii923 mii943 mii
din care capital subscris vărsat30045 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii45 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 49 în județul Harghita și locul 737 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3625/93/201416.10.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat creditor

  • 6038/3/202301.02.2024

    contestaţie

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat

  • 6038/3/202327.02.2023

    contestaţie creanţe imp.tabelului creantelor (Farmaplus SA imp.cr.Alliance Healthcare Romania SRL)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Contestator

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate

  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre FARMAPLUS SRL

Care este CUI-ul firmei FARMAPLUS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FARMAPLUS SRL este 15947860, iar codul de TVA este RO15947860. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001081199, iar codul EUID este ROONRC.J2003001081199.

Unde are sediul FARMAPLUS SRL?

Sediul social al firmei FARMAPLUS SRL este în MIRON CRISTEA, Municipiul Gheorgheni, Harghita, județul Harghita, cod poștal 535500, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FARMAPLUS SRL?

Activitatea principală a firmei FARMAPLUS SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FARMAPLUS SRL?

FARMAPLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FARMAPLUS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 027). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FARMAPLUS SRL?

În 2025, FARMAPLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,7 mil lei și un profit net de 86 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FARMAPLUS SRL plătitoare de TVA?

Da. FARMAPLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 noiembrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează