FARKAS-CONSTRUCT SRL
Str. KOZEPLAB, Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 87 mii lei, pierdere netă 155 mii lei, 2 angajați.
Despre FARKAS-CONSTRUCT SRL
FARKAS-CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2007 cu numărul J2007000877195 și codul unic de înregistrare (CUI) 22445638, cu sediul în Ciumani, județul Harghita. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 87 mii lei (-95% față de 2024), o pierdere netă de 155 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,5 mil lei la 87 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 septembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22445638
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000877195
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000877195
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 25.09.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 87 mii lei
- Pierdere netă
- 155 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 995 mii lei
- Datorii
- 2,6 mil lei
- Active totale
- 3,6 mil lei
- Marjă netă
- -177,5%
- Cifră / angajat
- 44 mii lei
-95% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 95% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,2 mil | 4,8 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 4,3 mil | 5,5 mil | 4 mil | 3,9 mil | 1,6 mil | 87 mii |
| Venituri totale | 2,9 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 3,5 mil | 2,7 mil | 5,5 mil | 5,5 mil | 4,2 mil | 1,4 mil | 211 mii |
| Cheltuieli totale | 2,9 mil | 4,1 mil | 4,3 mil | 3,5 mil | 2,7 mil | 4,7 mil | 5,2 mil | 4,1 mil | 1,3 mil | 366 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 27 mii | 4.490 | 7.463 | 8.011 | 769 mii | 382 mii | 104 mii | 104 mii | -155 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 12 mii | 3.527 | 5.899 | 4.734 | 661 mii | 346 mii | 90 mii | 89 mii | -155 mii |
| Număr mediu de angajați | 36 | 37 | 40 | 29 | 25 | 21 | 22 | 18 | 9 | 2 |
| Active imobilizate | 435 mii | 527 mii | 476 mii | 421 mii | 680 mii | 915 mii | 1,1 mil | 51 mii | 7.293 | 44 mii |
| Active circulante | 2,7 mil | 2,8 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 4 mil | 4 mil | 6 mil | 4,9 mil | 3,9 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | 1,1 mil | 515 mii | 2,2 mil | 2,6 mil | 1 mil | 1,1 mil | 2,9 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1 mil |
| creanțe | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 2,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 6.200 | 138 mii | 5.023 | 12 mii | 168 mii | 418 mii | 642 mii | 340 mii | 118 mii | 120 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 2.727 | 2.727 | 2.727 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2,9 mil | 3,1 mil | 5,1 mil | 5,4 mil | 4,4 mil | 4 mil | 5,8 mil | 3,9 mil | 2,7 mil | 2,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 23 mii | 4.155 | 4.155 |
| Capitaluri proprii | 218 mii | 230 mii | 234 mii | 280 mii | 285 mii | 945 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 995 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 215 din 247 în județul Harghita și locul 15.824 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Harghita
- CIORTO CONSTRUCT S.R.L. · Călnaci (com. Subcetate)98 mii lei · 2 ang.
- DRAGON BAU S.R.L. · Ocna De Sus (com. Praid)97 mii lei · 2 ang.
- SKT SZILBER PLAN S.R.L. · Dănești91 mii lei · 2 ang.
- BAUSTELLER S.R.L. · Miercurea Ciuc90 mii lei · 0 ang.
- RH ENTERPRISE S.R.L. · Dejutiu (com. Mugeni)86 mii lei · 2 ang.
- FENYOKUT EPITKEZES SRL · Valea Lui Pavel (com. Corund)84 mii lei · 1 ang.
- OLI BAU CONSTRUCT S.R.L. · Vlăhița80 mii lei · 3 ang.
- OPTIMISM SRL · Miercurea Ciuc79 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre FARKAS-CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei FARKAS-CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FARKAS-CONSTRUCT SRL este 22445638, iar codul de TVA este RO22445638. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000877195, iar codul EUID este ROONRC.J2007000877195.
Unde are sediul FARKAS-CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei FARKAS-CONSTRUCT SRL este în Str. KOZEPLAB, Sat Ciumani, Comuna Ciumani, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FARKAS-CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei FARKAS-CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FARKAS-CONSTRUCT SRL?
FARKAS-CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FARKAS-CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 737). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FARKAS-CONSTRUCT SRL?
În 2025, FARKAS-CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 87 mii lei și o pierdere netă de 155 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FARKAS-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. FARKAS-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.