FAPUMA SRL
OPALULUI, bl. CANAR, sc. B, et. P, ap. 9, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 618 mii lei, 1 angajați.
Despre FAPUMA SRL
FAPUMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2009 cu numărul J40/808/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 22155111, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-57% față de 2024), un profit net de 618 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 476 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22155111
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/808/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 ianuarie 2009
- EUID
- ROONRC.J40/808/2009
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 25.07.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Profit net
- 618 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 508 mii lei
- Datorii
- 145 mii lei
- Active totale
- 653 mii lei
- Marjă netă
- 59,3%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 357 mii | 273 mii | 286 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 476 mii | 832 mii | 1 mil | 2,4 mil | 1 mil |
| Venituri totale | 362 mii | 284 mii | 289 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 506 mii | 871 mii | 1 mil | 2,5 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 108 mii | 92 mii | 84 mii | 243 mii | 321 mii | 285 mii | 382 mii | 289 mii | 317 mii | 388 mii |
| Profit / pierdere brută | 254 mii | 192 mii | 204 mii | 1,1 mil | 796 mii | 221 mii | 489 mii | 755 mii | 2,1 mil | 747 mii |
| Profit / pierdere netă | 243 mii | 184 mii | 201 mii | 1,1 mil | 764 mii | 208 mii | 473 mii | 746 mii | 2,1 mil | 618 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 8.241 | 12 mii | 7.507 | 6.780 | 5.939 | 10 mii | 8.869 | 6.880 | 14 mii | 10 mii |
| Active circulante | 258 mii | 202 mii | 388 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 2,1 mil | 643 mii |
| creanțe | 72 mii | 37 mii | 30 mii | 58 mii | 497 mii | 88 mii | 389 mii | 180 mii | 13 mii | 8.415 |
| casa și conturi la bănci | 186 mii | 165 mii | 357 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 901 mii | 2,1 mil | 634 mii |
| Datorii | 23 mii | 29 mii | 9.506 | 7.771 | 41 mii | 14 mii | 132 mii | 147 mii | 13 mii | 145 mii |
| Capitaluri proprii | 243 mii | 184 mii | 386 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 940 mii | 2,1 mil | 508 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 854 din 3.462 în județul București și locul 2.620 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- ML BRIDGE ENGINEERING S.R.L. · București Sector 31 mil lei · 1 ang.
- SELENA ENGINEERING S.R.L. · București Sector 21 mil lei · 5 ang.
- SOMA PREST SRL · București Sector 51 mil lei · 1 ang.
- GLASS WALL S.R.L. · București Sector 31 mil lei · 2 ang.
- AEDIFICIUM CIVILIS S.R.L. · București Sector 21 mil lei · 1 ang.
- DEVELOPMENT METHOD FUTURE S.R.L. · București Sector 31 mil lei · 1 ang.
- OMICRON AMEPRO, S.A. MADRID SUCURSALA BUCURESTI · București Sector 11 mil lei · 0 ang.
- HYDRO SOLUTION LP S.R.L. · București Sector 41 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7410 Activități de design specializat
- 8211 Activități combinate de secretariat
Întrebări frecvente despre FAPUMA SRL
Care este CUI-ul firmei FAPUMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FAPUMA SRL este 22155111, iar codul de TVA este RO22155111. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/808/2009, iar codul EUID este ROONRC.J40/808/2009.
Unde are sediul FAPUMA SRL?
Sediul social al firmei FAPUMA SRL este în OPALULUI, bl. CANAR, sc. B, et. P, ap. 9, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FAPUMA SRL?
Activitatea principală a firmei FAPUMA SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FAPUMA SRL?
FAPUMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FAPUMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 449). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FAPUMA SRL?
În 2025, FAPUMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 618 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FAPUMA SRL plătitoare de TVA?
Da. FAPUMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 iulie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.