FANTESY SRL
Calea Moților, bl. S1G, et. Parter, Municipiul Alba Iulia, Alba
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 5,7 mil lei, profit net 563 mii lei, 28 angajați.
Despre FANTESY SRL
FANTESY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 1992 cu numărul J01/1044/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2767230, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,7 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 563 mii lei și 28 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 5,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 2767230
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/1044/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 septembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J01/1044/1992
- Cod poștal
- 510134
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.12.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,7 mil lei
- Profit net
- 563 mii lei
- Angajați (medie)
- 28
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil lei
- Datorii
- 257 mii lei
- Active totale
- 2,7 mil lei
- Marjă netă
- 9,9%
- Cifră / angajat
- 202 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,8 mil | 3,7 mil | 4,6 mil | 5,7 mil |
| Venituri totale | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 4,6 mil | 5,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 4,4 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | 333 mii | 432 mii | 357 mii | 664 mii | -112 mii | 318 mii | 864 mii | 1,1 mil | 224 mii | 638 mii |
| Profit / pierdere netă | 279 mii | 408 mii | 340 mii | 637 mii | -126 mii | 297 mii | 837 mii | 1,1 mil | 171 mii | 563 mii |
| Număr mediu de angajați | 41 | — | 35 | 32 | 32 | 32 | 25 | 25 | 27 | 28 |
| Active imobilizate | 577 mii | 999 mii | 947 mii | 912 mii | 981 mii | 963 mii | 932 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 488 mii | 1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 2.886 | 5.656 | 25 mii | 8.447 | 0 | 5.097 | 0 | 6.907 | 10 mii | 25 mii |
| creanțe | 374 mii | 461 mii | 522 mii | 689 mii | 735 mii | 672 mii | 650 mii | 654 mii | 364 mii | 561 mii |
| casa și conturi la bănci | 86 mii | 564 mii | 458 mii | 726 mii | 474 mii | 767 mii | 512 mii | 1,4 mil | 922 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.062 |
| Datorii | 169 mii | 486 mii | 157 mii | 136 mii | 117 mii | 58 mii | 149 mii | 150 mii | 242 mii | 257 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | -22 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 896 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 3,1 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 37 în județul Alba și locul 355 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Alba
- HOTEL AXA TRAVEL SRL · Cunța (com. Șpring)9,7 mil lei · 15 ang.
- ALLEGRIA RESORT SRL · Alba Iulia6,1 mil lei · 28 ang.
- PERFETTO TRADING SRL · Alba Iulia6 mil lei · 12 ang.
- CETATE ALBA S.R.L. · Alba Iulia6 mil lei · 22 ang.
- NARCIS CONT SRL · Alba Iulia5,4 mil lei · 9 ang.
- SATEX SRL · Alba Iulia2,6 mil lei · 9 ang.
- MAN PRESIDENT SRL · Blaj2,4 mil lei · 15 ang.
- SALINAE SRL · Ocna Mureș1,9 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3339/272/202427.11.2024
validare poprire
Judecătoria Orastie · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9313 Activități ale centrelor de fitness
- 9319 Alte activități sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre FANTESY SRL
Care este CUI-ul firmei FANTESY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FANTESY SRL este 2767230, iar codul de TVA este RO2767230. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/1044/1992, iar codul EUID este ROONRC.J01/1044/1992.
Unde are sediul FANTESY SRL?
Sediul social al firmei FANTESY SRL este în Calea Moților, bl. S1G, et. Parter, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, cod poștal 510134, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FANTESY SRL?
Activitatea principală a firmei FANTESY SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FANTESY SRL?
FANTESY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FANTESY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FANTESY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alba Iulia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FANTESY SRL?
În 2025, FANTESY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,7 mil lei și un profit net de 563 mii lei, cu 28 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FANTESY SRL plătitoare de TVA?
Da. FANTESY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.