Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare21 ani pe piață

FANGEO SRL

CUI 17129787J2005000032219

BUCUREȘTI, Loc. Țăndărei, Oraș Țăndărei, Ialomița

În 2025: cifra de afaceri 698 mii lei, pierdere netă 32 mii lei, 5 angajați.

Despre FANGEO SRL

FANGEO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2005 cu numărul J2005000032219 și codul unic de înregistrare (CUI) 17129787, cu sediul în Țăndărei, județul Ialomița. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 698 mii lei (+43% față de 2024), o pierdere netă de 32 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 383 mii lei la 698 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 ianuarie 2005 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
17129787
Nr. Registrul Comerțului
J2005000032219
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
18 ianuarie 2005
EUID
ROONRC.J2005000032219
Cod poștal
925200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.01.2005

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
698 mii lei

+43% față de 2024

Pierdere netă
32 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
34 mii lei
Datorii
101 mii lei
Active totale
135 mii lei
Marjă netă
-4,6%
Cifră / angajat
140 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 342.038 lei; pierdere netă 13.415 lei20162017: cifra de afaceri 367.159 lei; pierdere netă 11.377 lei20172018: cifra de afaceri 417.862 lei; pierdere netă 1.124 lei20182019: cifra de afaceri 468.723 lei; pierdere netă 68.246 lei20192020: cifra de afaceri 445.460 lei; profit net 4.850 lei20202021: cifra de afaceri 383.394 lei; profit net 22.081 lei20212022: cifra de afaceri 559.202 lei; profit net 12.352 lei20222023: cifra de afaceri 547.340 lei; pierdere netă 37.883 lei20232024: cifra de afaceri 486.678 lei; profit net 148.470 lei20242025: cifra de afaceri 698.085 lei; pierdere netă 32.207 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă342 mii367 mii418 mii469 mii445 mii383 mii559 mii547 mii487 mii698 mii
Venituri totale343 mii369 mii420 mii471 mii448 mii385 mii559 mii547 mii749 mii698 mii
Cheltuieli totale353 mii376 mii417 mii535 mii439 mii359 mii541 mii580 mii583 mii715 mii
Profit / pierdere brută-9.995-7.6893.083-64 mii8.26626 mii18 mii-32 mii167 mii-17 mii
Profit / pierdere netă-13 mii-11 mii-1.124-68 mii4.85022 mii12 mii-38 mii148 mii-32 mii
Număr mediu de angajați7666533455
Active imobilizate27 mii20 mii19 mii14 mii8.0513.4151.9091.306703100
Active circulante200 mii182 mii193 mii172 mii136 mii158 mii187 mii176 mii143 mii135 mii
din care stocuri99 mii92 mii91 mii91 mii74 mii88 mii110 mii111 mii70 mii61 mii
creanțe13 mii27 mii21 mii33 mii19 mii13 mii33 mii26 mii66 mii18 mii
casa și conturi la bănci88 mii63 mii82 mii48 mii42 mii57 mii44 mii40 mii6.74556 mii
Datorii230 mii216 mii228 mii270 mii223 mii219 mii233 mii260 mii77 mii101 mii
Capitaluri proprii-3.077-14 mii-16 mii-84 mii-79 mii-57 mii-45 mii-83 mii66 mii34 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 7 în județul Ialomița și locul 284 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.

Firme similare din județul Ialomița

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal

  • 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3020 Fabricarea materialului rulant
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre FANGEO SRL

Care este CUI-ul firmei FANGEO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FANGEO SRL este 17129787, iar codul de TVA este RO17129787. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000032219, iar codul EUID este ROONRC.J2005000032219.

Unde are sediul FANGEO SRL?

Sediul social al firmei FANGEO SRL este în BUCUREȘTI, Loc. Țăndărei, Oraș Țăndărei, Ialomița, județul Ialomița, cod poștal 925200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FANGEO SRL?

Activitatea principală a firmei FANGEO SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FANGEO SRL?

FANGEO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FANGEO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 813). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FANGEO SRL?

În 2025, FANGEO SRL a raportat o cifră de afaceri de 698 mii lei și o pierdere netă de 32 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FANGEO SRL plătitoare de TVA?

Da. FANGEO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 ianuarie 2005 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează