EXTAL-RO SRL
Str. MERCUR, bl. 2, sc. C, et. 8, ap. 109, Municipiul Onești, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, pierdere netă 81 mii lei, 5 angajați.
Despre EXTAL-RO SRL
EXTAL-RO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2002 cu numărul J2002000585040 și codul unic de înregistrare (CUI) 14840938, cu sediul în Onești, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+7% față de 2024), o pierdere netă de 81 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,1 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 septembrie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14840938
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000585040
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 august 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000585040
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 20.09.2002
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Pierdere netă
- 81 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- -91 mii lei
- Datorii
- 415 mii lei
- Active totale
- 323 mii lei
- Marjă netă
- -4,6%
- Cifră / angajat
- 356 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (128%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 77 mii | 610 mii | 797 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 0 | 107 mii | 631 mii | 810 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 119 mii | 440 mii | 698 mii | 1,3 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -13 mii | -12 mii | 192 mii | 113 mii | 136 mii | 108 mii | -216 mii | 90 mii | -15 mii | -81 mii |
| Profit / pierdere netă | -13 mii | -13 mii | 185 mii | 104 mii | 122 mii | 88 mii | -232 mii | 74 mii | -15 mii | -81 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 2 | 3 | 5 | 7 | 6 | 4 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | — | 102 mii | 144 mii | 104 mii | 113 mii | 100 mii | 126 mii | 92 mii | 71 mii | 37 mii |
| Active circulante | 27 mii | 51 mii | 125 mii | 125 mii | 264 mii | 393 mii | 205 mii | 246 mii | 274 mii | 286 mii |
| din care stocuri | 19 mii | 19 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 7.493 | 11 mii | 50 mii | 94 mii | 212 mii | 355 mii | 196 mii | 227 mii | 267 mii | 262 mii |
| casa și conturi la bănci | 85 | 20 mii | 75 mii | 31 mii | 52 mii | 38 mii | 8.791 | 19 mii | 6.666 | 25 mii |
| Datorii | 350 mii | 489 mii | 420 mii | 276 mii | 302 mii | 330 mii | 400 mii | 334 mii | 355 mii | 415 mii |
| Capitaluri proprii | -323 mii | -336 mii | -151 mii | -46 mii | 75 mii | 163 mii | -69 mii | 4.751 | -10 mii | -91 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii | 200 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 77 în județul Bacău și locul 794 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Bacău
- HASHTAG METAL S.R.L. · Bacău2,1 mil lei · 7 ang.
- S.D.E MESSE S.R.L. · Satu Nou (com. Pârgărești)1,9 mil lei · 7 ang.
- FILDAS SRL · Bacău1,5 mil lei · 5 ang.
- RENTAL INVEST GROUP S.R.L. · Hemeiuș1,4 mil lei · 3 ang.
- ALEX-CARP CONSTRUCT S.R.L. · Bacău1,3 mil lei · 6 ang.
- BEST HOUSE SRL · Traian1,3 mil lei · 6 ang.
- FIERARUL DUMBRAVEI S.R.L. · Schineni (com. Săucești)1,2 mil lei · 5 ang.
- DIACET CO SRL · Bacău1,2 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1919/270/202611.03.2026
validare poprire
Judecătoria Onesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1813/270/202609.03.2026
validare poprire
Judecătoria Onesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre EXTAL-RO SRL
Care este CUI-ul firmei EXTAL-RO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXTAL-RO SRL este 14840938, iar codul de TVA este RO14840938. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000585040, iar codul EUID este ROONRC.J2002000585040.
Unde are sediul EXTAL-RO SRL?
Sediul social al firmei EXTAL-RO SRL este în Str. MERCUR, bl. 2, sc. C, et. 8, ap. 109, Municipiul Onești, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXTAL-RO SRL?
Activitatea principală a firmei EXTAL-RO SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EXTAL-RO SRL?
EXTAL-RO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXTAL-RO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 698). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EXTAL-RO SRL?
În 2025, EXTAL-RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și o pierdere netă de 81 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EXTAL-RO SRL plătitoare de TVA?
Da. EXTAL-RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 septembrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.