EXPOCOM-SERV SRL
Str. MARASTI, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 112 mii lei, profit net 30 mii lei.
Despre EXPOCOM-SERV SRL
EXPOCOM-SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2000 cu numărul J2000000169046 și codul unic de înregistrare (CUI) 13531080, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 112 mii lei, un profit net de 30 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 227 mii lei la 112 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 13531080
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000169046
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 martie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000169046
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 112 mii lei
- Profit net
- 30 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 31 mii lei
- Datorii
- 68 mii lei
- Active totale
- 99 mii lei
- Marjă netă
- 27%
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87 mii | 106 mii | 181 mii | 40 mii | 205 mii | 227 mii | 193 mii | 261 mii | 112 mii | 112 mii |
| Venituri totale | 87 mii | 106 mii | 181 mii | 40 mii | 205 mii | 538 mii | 193 mii | 262 mii | 120 mii | 113 mii |
| Cheltuieli totale | 82 mii | 90 mii | 168 mii | 136 mii | 46 mii | 115 mii | 38 mii | 52 mii | 62 mii | 77 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.749 | 15 mii | 13 mii | -96 mii | 159 mii | 422 mii | 155 mii | 210 mii | 58 mii | 36 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.127 | 13 mii | 11 mii | -96 mii | 157 mii | 417 mii | 153 mii | 208 mii | 49 mii | 30 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 88 mii | 86 mii | 88 mii | 82 mii | 76 mii | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 41 mii | 189 mii | 128 mii | 75 mii | 109 mii | 469 mii | 303 mii | 431 mii | 512 mii | 99 mii |
| din care stocuri | — | 52 mii | 72 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 18 mii | 66 mii | 41 mii | 39 mii | 45 mii | 25 mii | 250 mii | 272 mii | 291 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 71 mii | 15 mii | 37 mii | 64 mii | 444 mii | 53 mii | 158 mii | 221 mii | 37 mii |
| Datorii | 37 mii | 169 mii | 100 mii | 137 mii | 7.491 | 4.512 | 86 mii | 5.528 | 417 mii | 68 mii |
| Capitaluri proprii | 92 mii | 105 mii | 116 mii | 20 mii | 177 mii | 465 mii | 217 mii | 425 mii | 95 mii | 31 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 162 în județul Bacău și locul 6.328 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Bacău
- DRAGOS ACE INSTALL S.R.L. · Berzunți119 mii lei · 1 ang.
- ACIXELA INSTAL S.R.L. · Bacău111 mii lei · 1 ang.
- SSM INSTAL SERV S.R.L. · Dărmănești110 mii lei · 1 ang.
- RAXAL 20 S.R.L. · Dospinești (com. Buhoci)108 mii lei · 1 ang.
- PRO ECO INSTAL S.R.L. · Valea Budului (com. Mărgineni)108 mii lei · 1 ang.
- MULTI TRADING 2022 S.R.L. · Hăghiac (com. Dofteana)107 mii lei · 1 ang.
- CST INSTAL EDIL S.R.L. · Trebeș (com. Mărgineni)106 mii lei · 1 ang.
- DESCARO SRL · Bacău103 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre EXPOCOM-SERV SRL
Care este CUI-ul firmei EXPOCOM-SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXPOCOM-SERV SRL este 13531080. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000169046, iar codul EUID este ROONRC.J2000000169046.
Unde are sediul EXPOCOM-SERV SRL?
Sediul social al firmei EXPOCOM-SERV SRL este în Str. MARASTI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXPOCOM-SERV SRL?
Activitatea principală a firmei EXPOCOM-SERV SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EXPOCOM-SERV SRL?
EXPOCOM-SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXPOCOM-SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 942). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EXPOCOM-SERV SRL?
În 2025, EXPOCOM-SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 112 mii lei și un profit net de 30 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EXPOCOM-SERV SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EXPOCOM-SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.