EXEST COM SRL
Str. ION IONESCU DE LA BRAD, bl. AG2, sc. 1, et. 3, ap. 15, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, profit net 364 mii lei, 6 angajați.
Despre EXEST COM SRL
EXEST COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2011 cu numărul J2011000755094 și codul unic de înregistrare (CUI) 29354901, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne” (cod CAEN 4722). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 364 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29354901
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000755094
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 noiembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000755094
- Cod poștal
- 810487
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 09.12.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,9 mil lei
- Profit net
- 364 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 370 mii lei
- Datorii
- 989 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 650 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 73% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 479 mii | 1,3 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,1 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 4 mil | 3,9 mil |
| Venituri totale | 479 mii | 1,3 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,1 mil | 3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 4 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli totale | 428 mii | 1,2 mil | 3 mil | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,5 mil | 3,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 122 mii | 340 mii | 230 mii | 388 mii | 420 mii | 485 mii | 272 mii | 455 mii | 448 mii |
| Profit / pierdere netă | 46 mii | 109 mii | 307 mii | 196 mii | 360 mii | 393 mii | 452 mii | 231 mii | 370 mii | 364 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 9 | 9 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 7.856 | 11 mii | 472 mii | 444 mii | 472 mii | 886 mii | 845 mii | 807 mii | 788 mii | 920 mii |
| Active circulante | 77 mii | 175 mii | 426 mii | 609 mii | 817 mii | 775 mii | 1 mil | 382 mii | 257 mii | 439 mii |
| din care stocuri | 46 mii | 82 mii | 132 mii | 129 mii | 149 mii | 112 mii | 161 mii | 133 mii | 60 mii | 48 mii |
| creanțe | — | 58 mii | 75 mii | 64 mii | 65 mii | 70 mii | 49 mii | 183 mii | 16 mii | 250 mii |
| casa și conturi la bănci | 30 mii | 35 mii | 219 mii | 416 mii | 603 mii | 592 mii | 827 mii | 66 mii | 181 mii | 140 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 3.500 | — | — |
| Datorii | 34 mii | 73 mii | 478 mii | 852 mii | 729 mii | 718 mii | 1,1 mil | 534 mii | 437 mii | 989 mii |
| Capitaluri proprii | 50 mii | 113 mii | 420 mii | 200 mii | 560 mii | 943 mii | 795 mii | 659 mii | 607 mii | 370 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 24 în județul Brăila și locul 133 din 794 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne.
Firme similare din județul Brăila
- AMIRA MEAT COMMERCE S.R.L. · Brăila5,7 mil lei · 4 ang.
- MONEDI COM SRL · Brăila5,3 mil lei · 7 ang.
- AMBCART -CONF SRL · Brăila2,3 mil lei · 6 ang.
- DINASIDOR S.R.L. · Brăila2,1 mil lei · 0 ang.
- KARMADUO SRL · Brăila2,1 mil lei · 5 ang.
- EMALDOCARN PROD SRL · Brăila1,6 mil lei · 2 ang.
- BITOLIA COM SRL · Cazasu995 mii lei · 2 ang.
- MILCROTIXAL SRL · Brăila962 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre EXEST COM SRL
Care este CUI-ul firmei EXEST COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXEST COM SRL este 29354901, iar codul de TVA este RO29354901. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000755094, iar codul EUID este ROONRC.J2011000755094.
Unde are sediul EXEST COM SRL?
Sediul social al firmei EXEST COM SRL este în Str. ION IONESCU DE LA BRAD, bl. AG2, sc. 1, et. 3, ap. 15, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810487, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXEST COM SRL?
Activitatea principală a firmei EXEST COM SRL este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne”, cod CAEN 4722. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EXEST COM SRL?
EXEST COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXEST COM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EXEST COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EXEST COM SRL?
În 2025, EXEST COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și un profit net de 364 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EXEST COM SRL plătitoare de TVA?
Da. EXEST COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 decembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.