EVVOS CONS SRL
Str. PARANGULUI, ap. 22, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 26 mii lei, pierdere netă 61 mii lei, 1 angajați.
Despre EVVOS CONS SRL
EVVOS CONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2007 cu numărul J26/1268/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22105474, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 26 mii lei (-86% față de 2024), o pierdere netă de 61 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 283 mii lei la 26 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 22105474
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1268/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J26/1268/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 26 mii lei
- Pierdere netă
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 4.977 lei
- Datorii
- 5.897 lei
- Active totale
- 11 mii lei
- Marjă netă
- -234,8%
- Cifră / angajat
- 26 mii lei
-86% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 86% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.530 | — | — | — | 124 mii | 283 mii | 121 mii | 123 mii | 180 mii | 26 mii |
| Venituri totale | 7.530 | 3.799 | 0 | 0 | 124 mii | 284 mii | 121 mii | 123 mii | 180 mii | 26 mii |
| Cheltuieli totale | 9.512 | 4.390 | 2.284 | 3.377 | 19 mii | 95 mii | 100 mii | 101 mii | 104 mii | 87 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.982 | -591 | -2.284 | -3.377 | 106 mii | 188 mii | 21 mii | 22 mii | 76 mii | -61 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.208 | -705 | -2.284 | -3.377 | 102 mii | 185 mii | 20 mii | 21 mii | 74 mii | -61 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.158 | 1.602 | 1.040 | 484 | — | 68 mii | 52 mii | 36 mii | 21 mii | 9.590 |
| Active circulante | 192 mii | 192 mii | 190 mii | 187 mii | 267 mii | 128 mii | 37 mii | 57 mii | 104 mii | 1.284 |
| din care stocuri | 8.410 | 7.909 | 7.909 | 6.991 | 6.991 | 6.991 | 6.991 | 6.991 | — | — |
| creanțe | 65 | 49 | 116 | 11 | 2.700 | 24 mii | 20 mii | 30 mii | 26 mii | 54 |
| casa și conturi la bănci | 184 mii | 184 mii | 182 mii | 180 mii | 258 mii | 97 mii | 10 mii | 20 mii | 78 mii | 1.230 |
| Datorii | 229 | 125 | 102 | 102 | 4.008 | 12 mii | 5.474 | 6.479 | 7.374 | 5.897 |
| Capitaluri proprii | 194 mii | 193 mii | 191 mii | 188 mii | 263 mii | 185 mii | 84 mii | 87 mii | 118 mii | 4.977 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 101 din 121 în județul Mureș și locul 5.317 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Mureș
- TRANOVA S.R.L. · Ernei37 mii lei · 1 ang.
- GYBARHITECTURA S.R.L. · Ernei33 mii lei · 0 ang.
- TEKLA ARHITECTURA&DESIGN S.R.L. · Târgu Mureș22 mii lei · 1 ang.
- PRO DESIGN CONSTRUCT SRL · Târgu Mureș22 mii lei · 0 ang.
- INTERA INTERIOR DESIGN S.R.L. · Târgu Mureș19 mii lei · 0 ang.
- ATELIER V.P.A. S.R.L. · Corunca19 mii lei · 1 ang.
- VIA MODUL SRL · Târgu Mureș17 mii lei · 0 ang.
- FELVINCZI ARHITECTURA SRL · Târgu Mureș17 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 7111 Activități de arhitectură
Întrebări frecvente despre EVVOS CONS SRL
Care este CUI-ul firmei EVVOS CONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVVOS CONS SRL este 22105474. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1268/2007, iar codul EUID este ROONRC.J26/1268/2007.
Unde are sediul EVVOS CONS SRL?
Sediul social al firmei EVVOS CONS SRL este în Str. PARANGULUI, ap. 22, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EVVOS CONS SRL?
Activitatea principală a firmei EVVOS CONS SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111.
Când a fost înființată EVVOS CONS SRL?
EVVOS CONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EVVOS CONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EVVOS CONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EVVOS CONS SRL?
În 2025, EVVOS CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 26 mii lei și o pierdere netă de 61 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EVVOS CONS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EVVOS CONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.