Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

EVO WAY SECURITY SA

CUI 26864280J2010004524406

Str. VÂLSĂNEȘTI 1E, et. P, București Sectorul 3, București

În 2025: cifra de afaceri 768 mii lei, profit net 235 mii lei, 7 angajați.

Despre EVO WAY SECURITY SA

EVO WAY SECURITY SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2010 cu numărul J2010004524406 și codul unic de înregistrare (CUI) 26864280, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de investigații și servicii private de protecție” (cod CAEN 8001). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 768 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 235 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,7 mil lei la 768 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2020.

Date de identificare

CUI
26864280
Nr. Registrul Comerțului
J2010004524406
Formă juridică
SA
Data înregistrării
03 mai 2010
EUID
ROONRC.J2010004524406
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.09.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 27.08.2020

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
768 mii lei

-13% față de 2024

Profit net
235 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
319 mii lei
Datorii
41 mii lei
Active totale
360 mii lei
Marjă netă
30,6%
Cifră / angajat
110 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 692.678 lei; profit net 78.425 lei20162017: cifra de afaceri 899.772 lei; profit net 160.165 lei20172018: cifra de afaceri 950.486 lei; profit net 147.610 lei20182019: cifra de afaceri 1.110.177 lei; profit net 287.228 lei20192020: cifra de afaceri 1.431.406 lei; profit net 407.525 lei20202021: cifra de afaceri 1.653.452 lei; profit net 426.406 lei20212022: cifra de afaceri 1.399.556 lei; profit net 44.972 lei20222023: cifra de afaceri 705.929 lei; pierdere netă 105.719 lei20232024: cifra de afaceri 882.262 lei; profit net 71.786 lei20242025: cifra de afaceri 767.760 lei; profit net 234.850 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă693 mii900 mii950 mii1,1 mil1,4 mil1,7 mil1,4 mil706 mii882 mii768 mii
Venituri totale693 mii900 mii951 mii1,1 mil1,4 mil1,7 mil1,4 mil706 mii882 mii768 mii
Cheltuieli totale599 mii731 mii794 mii812 mii1 mil1,3 mil1,3 mil805 mii790 mii514 mii
Profit / pierdere brută93 mii169 mii157 mii298 mii421 mii444 mii60 mii-99 mii93 mii254 mii
Profit / pierdere netă78 mii160 mii148 mii287 mii408 mii426 mii45 mii-106 mii72 mii235 mii
Număr mediu de angajați3435353336362814127
Active imobilizate————71 mii0———5.570
Active circulante201 mii369 mii498 mii460 mii888 mii667 mii-281 mii48 mii219 mii355 mii
din care stocuri——————77777777
creanțe172 mii194 mii96 mii326 mii371 mii342 mii-284 mii38 mii178 mii278 mii
casa și conturi la bănci29 mii175 mii402 mii134 mii517 mii325 mii3.05410 mii41 mii77 mii
Cheltuieli în avans————7290————
Datorii85 mii92 mii74 mii71 mii163 mii121 mii-445 mii36 mii135 mii41 mii
Capitaluri proprii116 mii277 mii424 mii389 mii796 mii545 mii164 mii12 mii84 mii319 mii
din care capital subscris vărsat100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 196 din 317 în județul București și locul 690 din 1.084 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8001 – Activități de investigații și servicii private de protecție

  • 8001 Activități de investigații și servicii private de protecție
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.

Întrebări frecvente despre EVO WAY SECURITY SA

Care este CUI-ul firmei EVO WAY SECURITY SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVO WAY SECURITY SA este 26864280, iar codul de TVA este RO26864280. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010004524406, iar codul EUID este ROONRC.J2010004524406.

Unde are sediul EVO WAY SECURITY SA?

Sediul social al firmei EVO WAY SECURITY SA este în Str. VÂLSĂNEȘTI 1E, et. P, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EVO WAY SECURITY SA?

Activitatea principală a firmei EVO WAY SECURITY SA este „Activități de investigații și servicii private de protecție”, cod CAEN 8001. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EVO WAY SECURITY SA?

EVO WAY SECURITY SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EVO WAY SECURITY SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 190). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EVO WAY SECURITY SA?

În 2025, EVO WAY SECURITY SA a raportat o cifră de afaceri de 768 mii lei și un profit net de 235 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EVO WAY SECURITY SA plătitoare de TVA?

Da. EVO WAY SECURITY SA este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează