EVFLORY-COS SRL
Sat Sieu, Comuna Sieu, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 522 mii lei, pierdere netă 30 mii lei.
Despre EVFLORY-COS SRL
EVFLORY-COS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2007 cu numărul J2007000887062 și codul unic de înregistrare (CUI) 22391376, cu sediul în Sieu, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 522 mii lei (-6% față de 2024), o pierdere netă de 30 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 458 mii lei la 522 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22391376
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000887062
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 septembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000887062
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.03.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 522 mii lei
- Pierdere netă
- 30 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 57 mii lei
- Datorii
- 178 mii lei
- Active totale
- 235 mii lei
- Marjă netă
- -5,8%
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 393 mii | 297 mii | 193 mii | 327 mii | 393 mii | 458 mii | 666 mii | 536 mii | 557 mii | 522 mii |
| Venituri totale | 393 mii | 297 mii | 193 mii | 327 mii | 393 mii | 458 mii | 666 mii | 536 mii | 557 mii | 522 mii |
| Cheltuieli totale | 239 mii | 320 mii | 243 mii | 363 mii | 418 mii | 402 mii | 602 mii | 488 mii | 566 mii | 552 mii |
| Profit / pierdere brută | 154 mii | -22 mii | -50 mii | -36 mii | -25 mii | 56 mii | 64 mii | 48 mii | -8.542 | -30 mii |
| Profit / pierdere netă | 150 mii | -25 mii | -52 mii | -39 mii | -29 mii | 51 mii | 57 mii | 42 mii | -8.542 | -30 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 90 mii | 124 mii | 102 mii | 80 mii | 60 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii | 49 mii |
| Active circulante | 124 mii | 141 mii | 120 mii | 146 mii | 137 mii | 136 mii | 96 mii | 132 mii | 119 mii | 186 mii |
| din care stocuri | 56 mii | 57 mii | 36 mii | 56 mii | 54 mii | 53 mii | 10 mii | 43 mii | 35 mii | 99 mii |
| creanțe | 39 mii | 83 mii | 82 mii | 85 mii | 81 mii | 81 mii | 81 mii | 84 mii | 79 mii | 80 mii |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 642 | 1.675 | 4.344 | 1.915 | 1.795 | 4.720 | 4.210 | 4.783 | 6.196 |
| Datorii | 124 mii | 201 mii | 210 mii | 252 mii | 253 mii | 188 mii | 91 mii | 84 mii | 80 mii | 178 mii |
| Capitaluri proprii | 90 mii | 65 mii | 13 mii | -27 mii | -56 mii | -3.583 | 54 mii | 96 mii | 88 mii | 57 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 182 din 432 în județul Bistrița-Năsăud și locul 8.686 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- FOSLUI PETRU INVEST S.R.L. · Sintereag552 mii lei · 1 ang.
- WZR & CO BISTRITA S.R.L. · Bistrița543 mii lei · 0 ang.
- PROFESSIONAL BIT CONSTRUCT S.R.L. · Sângeorz-Băi528 mii lei · 6 ang.
- WOODLY BUILDING S.R.L. · Lunca Ilvei520 mii lei · 1 ang.
- RCI DEVELOPER S.R.L. · Bistrița517 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCȚII MATEI S.R.L. · Tureac (com. Tiha Bârgăului)498 mii lei · 2 ang.
- LEOVALYION CONSTRUCT S.R.L. · Maieru495 mii lei · 4 ang.
- PALIOAN BOROI S.R.L. · Maieru493 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre EVFLORY-COS SRL
Care este CUI-ul firmei EVFLORY-COS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVFLORY-COS SRL este 22391376, iar codul de TVA este RO22391376. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000887062, iar codul EUID este ROONRC.J2007000887062.
Unde are sediul EVFLORY-COS SRL?
Sediul social al firmei EVFLORY-COS SRL este în Sat Sieu, Comuna Sieu, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EVFLORY-COS SRL?
Activitatea principală a firmei EVFLORY-COS SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EVFLORY-COS SRL?
EVFLORY-COS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EVFLORY-COS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 109). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EVFLORY-COS SRL?
În 2025, EVFLORY-COS SRL a raportat o cifră de afaceri de 522 mii lei și o pierdere netă de 30 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EVFLORY-COS SRL plătitoare de TVA?
Da. EVFLORY-COS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.