EVENIMENTO LINE SRL
Str. Gheorghe Popescu, et. mansa, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, profit net 210 mii lei, 3 angajați.
Despre EVENIMENTO LINE SRL
EVENIMENTO LINE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2008 cu numărul J2008002190400 și codul unic de înregistrare (CUI) 23239130, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 210 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23239130
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008002190400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008002190400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 05.07.2018
din 01.02.2022
reactivat 02.07.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Profit net
- 210 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 356 mii lei
- Datorii
- 923 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 2 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 3,8 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 2 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 3,8 mil | 3,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 340 mii | 233 mii | 92 mii | 270 mii | 325 mii | 62 mii | 172 mii | 141 mii | 607 mii | 250 mii |
| Profit / pierdere netă | 281 mii | 213 mii | 77 mii | 247 mii | 307 mii | 50 mii | 159 mii | 118 mii | 521 mii | 210 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 96 mii | 83 mii | 118 mii | 172 mii | 144 mii | 123 mii | 88 mii | 252 mii | 162 mii | 153 mii |
| Active circulante | 914 mii | 651 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 993 mii | 948 mii | 863 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | 4.900 | 113 mii | 47 mii | 947 | 19 mii | 5.616 | 947 | 947 | 1.324 |
| creanțe | 612 mii | 579 mii | 945 mii | 1,3 mil | 634 mii | 883 mii | 624 mii | 896 mii | 1,1 mil | 838 mii |
| casa și conturi la bănci | 303 mii | 67 mii | 35 mii | 32 mii | 358 mii | 46 mii | 234 mii | 124 mii | 341 mii | 306 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 5.748 | 124 mii | 1.862 | 46 mii | 6.328 | 5.875 | — | 211 |
| Datorii | 442 mii | 352 mii | 758 mii | 930 mii | 523 mii | 544 mii | 557 mii | 780 mii | 1 mil | 923 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 159 mii | 33 mii | 19 mii |
| Capitaluri proprii | 568 mii | 382 mii | 458 mii | 706 mii | 616 mii | 573 mii | 400 mii | 340 mii | 526 mii | 356 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 | 1.460 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 414 din 4.715 în județul București și locul 636 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul București
- ADJUST SRL · București Sector 13,3 mil lei · 2 ang.
- SAFE ADVERTISING S.R.L. · București Sector 23,3 mil lei · 23 ang.
- MOBSUPPUB SRL · București Sector 33,2 mil lei · 6 ang.
- EASY LIFE GROUP S.R.L. · București Sector 13,2 mil lei · 3 ang.
- TOI COMMUNICATION S.R.L. · București Sector 53,2 mil lei · 1 ang.
- THE MARKERS CONSULT SRL · București Sector 53,2 mil lei · 14 ang.
- ZEBRA AGENTIE DE PUBLICITATE SRL · București Sector 13,2 mil lei · 1 ang.
- CODE LABORATORY S.R.L. · București Sector 43,2 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre EVENIMENTO LINE SRL
Care este CUI-ul firmei EVENIMENTO LINE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVENIMENTO LINE SRL este 23239130, iar codul de TVA este RO23239130. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008002190400, iar codul EUID este ROONRC.J2008002190400.
Unde are sediul EVENIMENTO LINE SRL?
Sediul social al firmei EVENIMENTO LINE SRL este în Str. Gheorghe Popescu, et. mansa, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EVENIMENTO LINE SRL?
Activitatea principală a firmei EVENIMENTO LINE SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EVENIMENTO LINE SRL?
EVENIMENTO LINE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EVENIMENTO LINE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EVENIMENTO LINE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EVENIMENTO LINE SRL?
În 2025, EVENIMENTO LINE SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și un profit net de 210 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EVENIMENTO LINE SRL plătitoare de TVA?
Da. EVENIMENTO LINE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.