EVANTO COR SRL
ANA IPATESCU, Comuna Jilava, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 507 mii lei, profit net 293 mii lei.
Despre EVANTO COR SRL
EVANTO COR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2015 cu numărul J23/3315/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35023155, cu sediul în Jilava, județul Ilfov. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 507 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 293 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 430 mii lei la 507 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 35023155
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/3315/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J23/3315/2015
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 507 mii lei
- Profit net
- 293 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 293 mii lei
- Datorii
- 415 mii lei
- Active totale
- 708 mii lei
- Marjă netă
- 57,8%
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 49 mii | 65 mii | 145 mii | 249 mii | 268 mii | 430 mii | 410 mii | 254 mii | 569 mii | 507 mii |
| Venituri totale | 49 mii | 65 mii | 145 mii | 250 mii | 268 mii | 430 mii | 410 mii | 254 mii | 569 mii | 508 mii |
| Cheltuieli totale | 21 mii | 36 mii | 55 mii | 118 mii | 183 mii | 261 mii | 448 mii | 215 mii | 369 mii | 159 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 30 mii | 90 mii | 132 mii | 85 mii | 170 mii | -38 mii | 38 mii | 200 mii | 350 mii |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 28 mii | 86 mii | 124 mii | 77 mii | 162 mii | -46 mii | 29 mii | 170 mii | 293 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | — | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | — |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 87 mii | 142 mii | 124 mii | 83 mii | 45 mii | 20 mii |
| Active circulante | 28 mii | 56 mii | 144 mii | 271 mii | 353 mii | 362 mii | 330 mii | 406 mii | 711 mii | 688 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9.314 | 0 | 0 |
| creanțe | 2.680 | 41 mii | 50 mii | 59 mii | 63 mii | 351 mii | 339 mii | 389 mii | 681 mii | 680 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 16 mii | 95 mii | 211 mii | 290 mii | 11 mii | -9.788 | 7.528 | 30 mii | 8.067 |
| Datorii | 598 | 1.487 | 3.740 | 5.764 | 98 mii | 114 mii | 110 mii | 116 mii | 212 mii | 415 mii |
| Capitaluri proprii | 27 mii | 55 mii | 141 mii | 265 mii | 342 mii | 390 mii | 344 mii | 373 mii | 544 mii | 293 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 546 din 1.482 în județul Ilfov și locul 15.334 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Ilfov
- VDA METROPOLITAN EXCLUSIV S.R.L. · Tunari509 mii lei · 1 ang.
- A&M LOGISTICS SRL · Jilava508 mii lei · 1 ang.
- CARGO STAR PARTNER S.R.L. · Chiajna508 mii lei · 3 ang.
- ACS FRIGOSTEF SPEED S.R.L. · Popești Leordeni507 mii lei · 1 ang.
- TRANSLOG DCD S.R.L. · Pantelimon507 mii lei · 1 ang.
- BYZON R.A TRANSPORT S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)506 mii lei · 2 ang.
- GINFIL TEAM S.R.L. · Roșu (com. Chiajna)505 mii lei · 3 ang.
- ITALTRANS 2024 S.R.L. · Popești Leordeni504 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre EVANTO COR SRL
Care este CUI-ul firmei EVANTO COR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVANTO COR SRL este 35023155, iar codul de TVA este RO35023155. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/3315/2015, iar codul EUID este ROONRC.J23/3315/2015.
Unde are sediul EVANTO COR SRL?
Sediul social al firmei EVANTO COR SRL este în ANA IPATESCU, Comuna Jilava, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EVANTO COR SRL?
Activitatea principală a firmei EVANTO COR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată EVANTO COR SRL?
EVANTO COR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EVANTO COR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EVANTO COR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Jilava sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EVANTO COR SRL?
În 2025, EVANTO COR SRL a raportat o cifră de afaceri de 507 mii lei și un profit net de 293 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EVANTO COR SRL plătitoare de TVA?
Da. EVANTO COR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.