EVALCAD 2012 SRL
Domnească, bl. A, sc. 1, et. DEMISOL, ap. 2, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 265 mii lei, profit net 636 lei, 3 angajați.
Despre EVALCAD 2012 SRL
EVALCAD 2012 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2012 cu numărul J2012000892176 și codul unic de înregistrare (CUI) 30480466, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 265 mii lei (-10% față de 2024), un profit net de 636 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 289 mii lei la 265 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30480466
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000892176
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000892176
- Cod poștal
- 800163
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
reactivat 30.09.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 265 mii lei
- Profit net
- 636 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -17 mii lei
- Datorii
- 38 mii lei
- Active totale
- 21 mii lei
- Marjă netă
- 0,2%
- Cifră / angajat
- 88 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (178%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 210 mii | 203 mii | 246 mii | 290 mii | 278 mii | 289 mii | 291 mii | 270 mii | 295 mii | 265 mii |
| Venituri totale | 210 mii | 203 mii | 246 mii | 290 mii | 278 mii | 289 mii | 291 mii | 270 mii | 295 mii | 265 mii |
| Cheltuieli totale | 181 mii | 185 mii | 216 mii | 286 mii | 296 mii | 272 mii | 284 mii | 261 mii | 312 mii | 263 mii |
| Profit / pierdere brută | 29 mii | 18 mii | 30 mii | 3.670 | -18 mii | 17 mii | 7.368 | 9.406 | -17 mii | 1.533 |
| Profit / pierdere netă | 27 mii | 16 mii | 28 mii | 773 | -19 mii | 14 mii | 4.516 | 6.824 | -17 mii | 636 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 198 mii | 163 mii | 128 mii | 128 mii | 105 mii | 66 mii | 32 mii | 4.167 | — | — |
| Active circulante | 28 mii | 73 mii | 109 mii | 93 mii | 83 mii | 141 mii | 157 mii | 123 mii | 35 mii | 21 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 829 | 829 | — | — | — | 997 |
| creanțe | 4.594 | 45 mii | 49 mii | 23 mii | 20 mii | 27 mii | 38 mii | 81 mii | 14 mii | 13 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 28 mii | 60 mii | 71 mii | 62 mii | 113 mii | 120 mii | 43 mii | 21 mii | 6.977 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 692 |
| Datorii | 15 mii | 35 mii | 25 mii | 36 mii | 23 mii | 28 mii | 185 mii | 121 mii | 52 mii | 38 mii |
| Capitaluri proprii | 212 mii | 201 mii | 212 mii | 186 mii | 165 mii | 180 mii | 4.756 | 7.064 | -17 mii | -17 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 134 din 278 în județul Galați și locul 7.719 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Galați
- START TEHNIC PROJECT S.R.L. · Galați270 mii lei · 1 ang.
- DIAMAR INSTALATII SRL · Galați270 mii lei · 1 ang.
- SMART PROJECT SRL · Galați269 mii lei · 2 ang.
- ELECTROMAT EUROCONSULTING SRL · Galați268 mii lei · 0 ang.
- STS-SMART TECHNICAL SOLUTION & BUILDING SRL · Galați266 mii lei · 1 ang.
- GEOMAR-FOR CONSULTING SRL · Galați262 mii lei · 1 ang.
- ENESOLUTIONS S.R.L. · Galați261 mii lei · 1 ang.
- CUBE GLASS SRL · Galați259 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 5819 Alte activități de editare
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre EVALCAD 2012 SRL
Care este CUI-ul firmei EVALCAD 2012 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVALCAD 2012 SRL este 30480466. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000892176, iar codul EUID este ROONRC.J2012000892176.
Unde are sediul EVALCAD 2012 SRL?
Sediul social al firmei EVALCAD 2012 SRL este în Domnească, bl. A, sc. 1, et. DEMISOL, ap. 2, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, cod poștal 800163, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EVALCAD 2012 SRL?
Activitatea principală a firmei EVALCAD 2012 SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EVALCAD 2012 SRL?
EVALCAD 2012 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EVALCAD 2012 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 923). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EVALCAD 2012 SRL?
În 2025, EVALCAD 2012 SRL a raportat o cifră de afaceri de 265 mii lei și un profit net de 636 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EVALCAD 2012 SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EVALCAD 2012 SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.