EUROSYSTEM SRL
Str. AMURGULUI, Loc. Luduș, Oraș Luduș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 4 angajați.
Despre EUROSYSTEM SRL
EUROSYSTEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2003 cu numărul J26/841/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15571412, cu sediul în Luduș, județul Mureș. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane” (cod CAEN 4614). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (-52% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 108 mii lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15571412
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/841/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J26/841/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.2003
din 01.05.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Luduş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -107 mii lei
- Datorii
- 2 mil lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 44,4%
- Cifră / angajat
- 695 mii lei
-52% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (106%); cifra de afaceri a scăzut cu 52% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 827 mii | 959 mii | 1,1 mil | 285 mii | 108 mii | 2,7 mil | 2,6 mil | 5,8 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 845 mii | 960 mii | 1,6 mil | 395 mii | 108 mii | 2,7 mil | 2,6 mil | 5,8 mil | 2,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 772 mii | 354 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 2,2 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 543 | -428 mii | -577 mii | 17 mii | -376 mii | -246 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 3,6 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 249 | -436 mii | -587 mii | 1.264 | -380 mii | -247 mii | 1,5 mil | 1,5 mil | 3 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 17 | 15 | 12 | 12 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 968 mii | 826 mii | 699 mii | 596 mii | 510 mii | 473 mii |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,2 mil | 770 mii | 766 mii | 144 mii | 64 mii | 1,5 mil | 1,1 mil | 4,2 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 907 mii | 909 mii | 504 mii | 374 mii | 107 mii | 23 mii | 137 mii | 68 mii | 313 mii | 103 mii |
| creanțe | 470 mii | 198 mii | 128 mii | 288 mii | 31 mii | 33 mii | 1 mil | 705 mii | 3,1 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 51 mii | 139 mii | 104 mii | 6.212 | 8.741 | 319 mii | 317 mii | 739 mii | 45 mii |
| Cheltuieli în avans | 446 | 1.212 | 257 | 879 | 1.765 | — | — | 4.013 | 1.992 | 574 |
| Datorii | 2,9 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 3,7 mil | 1,7 mil | 3 mil | 2 mil |
| Capitaluri proprii | 66 mii | -370 mii | -957 mii | -956 mii | -2,7 mil | -3 mil | -1,5 mil | -37 mii | 1,7 mil | -107 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 31 în județul Mureș și locul 147 din 714 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4614 – Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane.
Firme similare din județul Mureș
- PROFLEX EST SRL · Reghin2,9 mil lei · 6 ang.
- PROFLEX 24/7 PANTELIMON S.R.L. · Reghin2,9 mil lei · 4 ang.
- PROFLEX SB S.R.L. · Reghin2,6 mil lei · 4 ang.
- TRAMEC COMPONENTE INDUSTRIALE S.R.L. · Târgu Mureș2,5 mil lei · 1 ang.
- PROFLEX 24/7 MILITARI S.R.L. · Reghin2,5 mil lei · 3 ang.
- PROFLEX TÂRGOVIȘTE S.R.L. · Reghin2,4 mil lei · 4 ang.
- MEGORA SHOP S.R.L. · Târgu Mureș2,4 mil lei · 7 ang.
- BAULIFT ROMANIA S.R.L. · Reghin2,2 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4614 – Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2529 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Întrebări frecvente despre EUROSYSTEM SRL
Care este CUI-ul firmei EUROSYSTEM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUROSYSTEM SRL este 15571412, iar codul de TVA este RO15571412. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/841/2003, iar codul EUID este ROONRC.J26/841/2003.
Unde are sediul EUROSYSTEM SRL?
Sediul social al firmei EUROSYSTEM SRL este în Str. AMURGULUI, Loc. Luduș, Oraș Luduș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUROSYSTEM SRL?
Activitatea principală a firmei EUROSYSTEM SRL este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane”, cod CAEN 4614. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EUROSYSTEM SRL?
EUROSYSTEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUROSYSTEM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EUROSYSTEM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Luduș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EUROSYSTEM SRL?
În 2025, EUROSYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUROSYSTEM SRL plătitoare de TVA?
Da. EUROSYSTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.