EUROGAZ SRL
București, Sat Costești, Comuna Costești, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 111 mii lei, 2 angajați.
Despre EUROGAZ SRL
EUROGAZ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2008 cu numărul J2008000016102 și codul unic de înregistrare (CUI) 23008844, cu sediul în Costești, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule” (cod CAEN 4730). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 111 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,1 mil lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 23008844
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000016102
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 ianuarie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000016102
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 10.01.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 111 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 208 mii lei
- Datorii
- 195 mii lei
- Active totale
- 403 mii lei
- Marjă netă
- 4,8%
- Cifră / angajat
- 1,2 mil lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 3 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,9 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | 54 mii | 51 mii | 95 mii | 105 mii | 111 mii | 102 mii | 56 mii | 117 mii | 133 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.436 | 41 mii | 36 mii | 77 mii | 88 mii | 93 mii | 81 mii | 46 mii | 97 mii | 111 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | — | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 236 mii | 220 mii | 229 mii | 239 mii | 278 mii | 308 mii | 262 mii | 239 mii | 195 mii | 273 mii |
| Active circulante | 48 mii | 63 mii | 134 mii | 167 mii | 87 mii | 67 mii | 144 mii | 134 mii | 212 mii | 130 mii |
| din care stocuri | 30 mii | 25 mii | 39 mii | 29 mii | 38 mii | 54 mii | 69 mii | 66 mii | 85 mii | 84 mii |
| creanțe | 3.253 | 1.168 | 62 | — | 1.935 | 7.127 | 5.009 | 19 mii | 83 mii | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 37 mii | 95 mii | 138 mii | 48 mii | 6.784 | 70 mii | 50 mii | 45 mii | 36 mii |
| Datorii | 267 mii | 240 mii | 282 mii | 249 mii | 231 mii | 236 mii | 280 mii | 282 mii | 262 mii | 195 mii |
| Capitaluri proprii | 18 mii | 42 mii | 81 mii | 158 mii | 134 mii | 139 mii | 126 mii | 91 mii | 145 mii | 208 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Buzău
- A.D.R. PARTENER OIL SRL · Buzău3 mil lei · 32 ang.
- MAREL LUMION ENERGY S.R.L. · Lipănescu (com. Scutelnici)2,9 mil lei · 2 ang.
- ALEZOR PRODCOM SRL · Râmnicu Sărat2,7 mil lei · 3 ang.
- CRISTIAN OIL PETROL SRL · Puiești De Jos (com. Puiești)2,4 mil lei · 1 ang.
- TRANZIT PIATRA SRL · Valea Viei (oraș Patârlagele)2,1 mil lei · 2 ang.
- COSMIN GERODAS SRL · Săgeata2 mil lei · 6 ang.
- GPL BUZĂU CONCEPT S.R.L. · Buzău1,8 mil lei · 5 ang.
- INTERMED PRO ECOGAS S.R.L. · Buzău1,7 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre EUROGAZ SRL
Care este CUI-ul firmei EUROGAZ SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUROGAZ SRL este 23008844, iar codul de TVA este RO23008844. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000016102, iar codul EUID este ROONRC.J2008000016102.
Unde are sediul EUROGAZ SRL?
Sediul social al firmei EUROGAZ SRL este în București, Sat Costești, Comuna Costești, Buzău, județul Buzău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUROGAZ SRL?
Activitatea principală a firmei EUROGAZ SRL este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule”, cod CAEN 4730. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EUROGAZ SRL?
EUROGAZ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUROGAZ SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 725). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EUROGAZ SRL?
În 2025, EUROGAZ SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 111 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUROGAZ SRL plătitoare de TVA?
Da. EUROGAZ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 ianuarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/23008844API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.