EURODENT SRL
1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 227 mii lei, profit net 44 mii lei, 2 angajați.
Despre EURODENT SRL
EURODENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2004 cu numărul J2004001951264 și codul unic de înregistrare (CUI) 16945159, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 227 mii lei (+24% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 140 mii lei la 227 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16945159
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001951264
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 noiembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001951264
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 18.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 227 mii lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 44 mii lei
- Datorii
- 134 mii lei
- Active totale
- 178 mii lei
- Marjă netă
- 19,2%
- Cifră / angajat
- 113 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87 mii | 111 mii | 106 mii | 114 mii | 108 mii | 140 mii | 180 mii | 197 mii | 182 mii | 227 mii |
| Venituri totale | 91 mii | 111 mii | 106 mii | 115 mii | 112 mii | 140 mii | 180 mii | 198 mii | 182 mii | 227 mii |
| Cheltuieli totale | 91 mii | 95 mii | 107 mii | 114 mii | 107 mii | 109 mii | 109 mii | 124 mii | 146 mii | 175 mii |
| Profit / pierdere brută | -737 | 16 mii | -460 | 1.541 | 5.588 | 31 mii | 71 mii | 73 mii | 37 mii | 52 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.602 | 15 mii | -1.523 | 388 | 4.957 | 30 mii | 69 mii | 72 mii | 31 mii | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 12 mii | 40 mii | 35 mii | 29 mii | 23 mii | 26 mii | 32 mii | 28 mii | 21 mii | 19 mii |
| Active circulante | 7.111 | 4.190 | 8.001 | 17 mii | 25 mii | 21 mii | 47 mii | 91 mii | 126 mii | 159 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 4.745 | — | — | — | 0 | — | — |
| creanțe | 1.960 | 2.813 | 1.926 | 4.276 | — | 10 | 3.134 | 7.163 | — | 34 |
| casa și conturi la bănci | 5.151 | 1.377 | 6.075 | 8.101 | 25 mii | 21 mii | 44 mii | 84 mii | 126 mii | 159 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 2.827 | — | 0 | 357 | 420 |
| Datorii | 43 mii | 54 mii | 53 mii | 56 mii | 54 mii | 25 mii | 6.416 | 7.591 | 24 mii | 134 mii |
| Capitaluri proprii | -24 mii | -9.076 | -11 mii | -10 mii | -5.253 | 25 mii | 73 mii | 112 mii | 123 mii | 44 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 154 din 275 în județul Mureș și locul 5.474 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Mureș
- ABOUT CV DENTISTRY S.R.L. · Târgu Mureș234 mii lei · 1 ang.
- DENTAL GALL S.R.L. · Târgu Mureș233 mii lei · 2 ang.
- FERODENTAL COMPLETE S.R.L. · Târgu Mureș232 mii lei · 2 ang.
- STOMADENT SRL · Târgu Mureș230 mii lei · 2 ang.
- SI MYDENT CARE SRL · Cristești226 mii lei · 2 ang.
- STOMWELL SRL · Târgu Mureș223 mii lei · 1 ang.
- ORODENTAL S.R.L. · Dedrad (com. Batoș)221 mii lei · 1 ang.
- ZAHNARZT TSMAL DENT SRL · Sighișoara219 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre EURODENT SRL
Care este CUI-ul firmei EURODENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURODENT SRL este 16945159. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001951264, iar codul EUID este ROONRC.J2004001951264.
Unde are sediul EURODENT SRL?
Sediul social al firmei EURODENT SRL este în 1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURODENT SRL?
Activitatea principală a firmei EURODENT SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623.
Când a fost înființată EURODENT SRL?
EURODENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURODENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EURODENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EURODENT SRL?
În 2025, EURODENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 227 mii lei și un profit net de 44 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURODENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EURODENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.