EUROCOND AUTO SRL
Sat Poiana, Oraș Ovidiu, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 387 mii lei, pierdere netă 19 mii lei, 3 angajați.
Despre EUROCOND AUTO SRL
EUROCOND AUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2006 cu numărul J13/3195/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19121623, cu sediul în Sat Poiana, Oraș Ovidiu, județul Constanța. Activitatea principală este „Școli de conducere (pilotaj)” (cod CAEN 8553). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 387 mii lei (+6% față de 2024), o pierdere netă de 19 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 203 mii lei la 387 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 19121623
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/3195/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 octombrie 2006
- EUID
- ROONRC.J13/3195/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.02.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 387 mii lei
- Pierdere netă
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 58 mii lei
- Datorii
- 228 mii lei
- Active totale
- 285 mii lei
- Marjă netă
- -4,9%
- Cifră / angajat
- 129 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 90 mii | 112 mii | 181 mii | 228 mii | 213 mii | 203 mii | 278 mii | 298 mii | 363 mii | 387 mii |
| Venituri totale | 95 mii | 112 mii | 194 mii | 239 mii | 215 mii | 211 mii | 302 mii | 298 mii | 389 mii | 396 mii |
| Cheltuieli totale | 77 mii | 109 mii | 186 mii | 230 mii | 195 mii | 214 mii | 255 mii | 271 mii | 366 mii | 415 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 3.562 | 7.806 | 9.115 | 20 mii | -2.824 | 47 mii | 26 mii | 23 mii | -19 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 2.438 | 5.867 | 6.726 | 19 mii | -4.197 | 44 mii | 24 mii | 20 mii | -19 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | — | 16 mii | 45 mii | 47 mii | 27 mii | 21 mii | 16 mii | 25 mii | 129 mii | 259 mii |
| Active circulante | 12 mii | 7.626 | 119 | 906 | 1.551 | 7.185 | 36 mii | 41 mii | 14 mii | 18 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 450 | — | — |
| creanțe | 4.659 | — | — | — | 944 | 1.334 | -2.182 | 931 | 897 | 18 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.904 | 7.626 | 119 | 906 | 607 | 5.851 | 38 mii | 40 mii | 13 mii | 332 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.245 | 7.872 |
| Datorii | 3.842 | 13 mii | 38 mii | 34 mii | 9.710 | 14 mii | 7.631 | 9.239 | 71 mii | 228 mii |
| Capitaluri proprii | 7.721 | 10 mii | 7.036 | 14 mii | 19 mii | 15 mii | 44 mii | 57 mii | 77 mii | 58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 56 în județul Constanța și locul 319 din 1.525 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8553 – Școli de conducere (pilotaj).
Firme similare din județul Constanța
- DELUXE AUTO CLUB SRL · Constanța432 mii lei · 5 ang.
- AUTO ASICOND SRL · Cumpăna408 mii lei · 4 ang.
- GIN AUTO LIN SRL · Medgidia407 mii lei · 11 ang.
- LION SPEED TRANS SRL · Constanța358 mii lei · 5 ang.
- COSTAND-CAR SRL · Constanța355 mii lei · 4 ang.
- BRIZANO COOL S.R.L. · Mangalia349 mii lei · 2 ang.
- AUTOCOZ BEST EVOLUTION S.R.L. · Constanța346 mii lei · 4 ang.
- STAR DRIVE SRL · Constanța330 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8553 – Școli de conducere (pilotaj)
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
Întrebări frecvente despre EUROCOND AUTO SRL
Care este CUI-ul firmei EUROCOND AUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUROCOND AUTO SRL este 19121623, iar codul de TVA este RO19121623. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/3195/2006, iar codul EUID este ROONRC.J13/3195/2006.
Unde are sediul EUROCOND AUTO SRL?
Sediul social al firmei EUROCOND AUTO SRL este în Sat Poiana, Oraș Ovidiu, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUROCOND AUTO SRL?
Activitatea principală a firmei EUROCOND AUTO SRL este „Școli de conducere (pilotaj)”, cod CAEN 8553.
Când a fost înființată EUROCOND AUTO SRL?
EUROCOND AUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 octombrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUROCOND AUTO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 006). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EUROCOND AUTO SRL?
În 2025, EUROCOND AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 387 mii lei și o pierdere netă de 19 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUROCOND AUTO SRL plătitoare de TVA?
Da. EUROCOND AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.