EURO-VIS SRL
Str. ZORILOR, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 72 mii lei, 1 angajați.
Despre EURO-VIS SRL
EURO-VIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2006 cu numărul J2006000130242 și codul unic de înregistrare (CUI) 18318776, cu sediul în Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 72 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 605 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 18318776
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000130242
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000130242
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 04.03.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Profit net
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 201 mii lei
- Datorii
- 102 mii lei
- Active totale
- 303 mii lei
- Marjă netă
- 7,1%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 277 mii | 357 mii | 393 mii | 425 mii | 486 mii | 605 mii | 690 mii | 748 mii | 1 mil | 1 mil |
| Venituri totale | 277 mii | 357 mii | 393 mii | 425 mii | 486 mii | 605 mii | 690 mii | 748 mii | 1 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 263 mii | 362 mii | 372 mii | 391 mii | 437 mii | 578 mii | 653 mii | 723 mii | 953 mii | 919 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | -5.114 | 21 mii | 34 mii | 49 mii | 28 mii | 38 mii | 24 mii | 87 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.373 | -8.684 | 17 mii | 30 mii | 45 mii | 23 mii | 32 mii | 18 mii | 60 mii | 72 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 171 | 2.715 | 2.022 | 4.192 | 3.499 | 133 mii | 156 mii | 157 mii | 160 mii | 155 mii |
| Active circulante | 179 mii | 128 mii | 147 mii | 184 mii | 226 mii | 211 mii | 205 mii | 207 mii | 291 mii | 148 mii |
| din care stocuri | 175 mii | 113 mii | 115 mii | 124 mii | 127 mii | 112 mii | 103 mii | 94 mii | 89 mii | 89 mii |
| creanțe | 270 | 270 | 270 | 270 | 270 | 11 mii | 270 | 2.233 | 7.163 | 8.698 |
| casa și conturi la bănci | 4.117 | 14 mii | 32 mii | 59 mii | 99 mii | 89 mii | 102 mii | 111 mii | 194 mii | 50 mii |
| Datorii | 45 mii | 46 mii | 48 mii | 57 mii | 54 mii | 146 mii | 138 mii | 124 mii | 172 mii | 102 mii |
| Capitaluri proprii | 134 mii | 84 mii | 101 mii | 131 mii | 176 mii | 199 mii | 222 mii | 240 mii | 279 mii | 201 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 34 din 89 în județul Maramureș și locul 1.270 din 4.198 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Maramureș
- B & P AUTOSERV PARTS SRL · Baia Mare1,2 mil lei · 1 ang.
- LARICO DECOR S.R.L. · Sarbi (com. Fărcașa)1,2 mil lei · 1 ang.
- SHUMY TRANS LOG SRL · Baia Mare1,2 mil lei · 3 ang.
- ALX MAF PRO S.R.L. · Lăpuș1,1 mil lei · 0 ang.
- MIALI VISION SRL · Baia Mare1,1 mil lei · 2 ang.
- LAVIA TRADE S.R.L. · Lăpusel (com. Recea)842 mii lei · 4 ang.
- VIPERXMEDIA S.R.L. · Baia Mare811 mii lei · 1 ang.
- DARIA AUTO VIȘEU S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)810 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre EURO-VIS SRL
Care este CUI-ul firmei EURO-VIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO-VIS SRL este 18318776, iar codul de TVA este RO18318776. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000130242, iar codul EUID este ROONRC.J2006000130242.
Unde are sediul EURO-VIS SRL?
Sediul social al firmei EURO-VIS SRL este în Str. ZORILOR, Loc. Vișeu De Sus, Oraș Viseu De Sus, Maramureș, Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURO-VIS SRL?
Activitatea principală a firmei EURO-VIS SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EURO-VIS SRL?
EURO-VIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURO-VIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 646). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EURO-VIS SRL?
În 2025, EURO-VIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 72 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURO-VIS SRL plătitoare de TVA?
Da. EURO-VIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 martie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.