EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.
Livezilor, Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 391 mii lei, profit net 2.941 lei, 3 angajați.
Despre EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.
EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 august 2018 cu numărul J4/1160/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 39712357, cu sediul în Dofteana, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 391 mii lei (-30% față de 2024), un profit net de 2.941 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 203 mii lei la 391 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 august 2019.
Date de identificare
- CUI
- 39712357
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/1160/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 august 2018
- EUID
- ROONRC.J4/1160/2018
- Cod poștal
- 607160
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 23.08.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 391 mii lei
- Profit net
- 2.941 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 168 mii lei
- Datorii
- 359 mii lei
- Active totale
- 866 mii lei
- Marjă netă
- 0,8%
- Cifră / angajat
- 130 mii lei
-30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 30% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 110 mii | 203 mii | 295 mii | 341 mii | 561 mii | 391 mii |
| Venituri totale | 8.184 | 155 mii | 258 mii | 365 mii | 463 mii | 714 mii | 566 mii |
| Cheltuieli totale | 9.530 | 144 mii | 191 mii | 310 mii | 438 mii | 684 mii | 556 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.346 | 11 mii | 67 mii | 55 mii | 26 mii | 30 mii | 10 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.346 | 9.517 | 65 mii | 53 mii | 23 mii | 16 mii | 2.941 |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 3 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 545 | 332 mii | 305 mii | 373 mii | 957 mii | 759 mii | 772 mii |
| Active circulante | 374 mii | 18 mii | 27 mii | 651 mii | 80 mii | 78 mii | 94 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 4.413 |
| creanțe | 336 mii | 8.687 | 2.380 | 613 mii | 29 mii | 42 mii | 35 mii |
| casa și conturi la bănci | 38 mii | 9.119 | 24 mii | 38 mii | 50 mii | 36 mii | 55 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.420 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 43 mii | 50 mii | 23 mii | 137 mii | 244 mii | 181 mii | 359 mii |
| Venituri în avans | 336 mii | 291 mii | 236 mii | 762 mii | 645 mii | 492 mii | 339 mii |
| Capitaluri proprii | -1.146 | 8.371 | 73 mii | 126 mii | 148 mii | 165 mii | 168 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 35 în județul Bacău și locul 803 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.
Firme similare din județul Bacău
- ICARUS SERV S.R.L. · Târgu Ocna451 mii lei · 0 ang.
- ECO-DEM RO S.R.L. · Ardeoani374 mii lei · 2 ang.
- ENA PROCONSTRUCT S.R.L. · Bucșești (com. Poduri)279 mii lei · 3 ang.
- CONVAL PRESTCOM S.R.L. · Comănești273 mii lei · 1 ang.
- CELERAI CONSTRUCT S.R.L. · Ruși-Ciutea (com. Letea Veche)213 mii lei · 1 ang.
- YOBCONSTRUCT VERINVEST S.R.L. · Dofteana188 mii lei · 2 ang.
- BAICOM EUGEN S.R.L. · Oituz167 mii lei · 1 ang.
- NELCO AG S.R.L. · Lespezi (com. Gârleni)130 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Întrebări frecvente despre EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. este 39712357, iar codul de TVA este RO39712357. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/1160/2018, iar codul EUID este ROONRC.J4/1160/2018.
Unde are sediul EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
Sediul social al firmei EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. este în Livezilor, Sat Dofteana, Comuna Dofteana, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607160, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 august 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 907). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EURO TERRA LOGISTIC S.R.L.?
În 2025, EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 391 mii lei și un profit net de 2.941 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. EURO TERRA LOGISTIC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 august 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.