EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL
Crenguței, Sat Domnești, Comuna Domnești, Ilfov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 532 mii lei, profit net 7.751 lei, 4 angajați.
Despre EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL
EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2012 cu numărul J2012001487234 și codul unic de înregistrare (CUI) 24129755, cu sediul în Domnești, județul Ilfov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 532 mii lei (-37% față de 2024), un profit net de 7.751 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 854 mii lei la 532 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iunie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24129755
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001487234
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 mai 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001487234
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 14.06.2012
din 01.01.2013
reactivat 14.06.2012
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 532 mii lei
- Profit net
- 7.751 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 989 mii lei
- Datorii
- 364 mii lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 1,5%
- Cifră / angajat
- 133 mii lei
-37% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 37% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 434 mii | 462 mii | 644 mii | 1,7 mil | 933 mii | 854 mii | 1 mil | 1,7 mil | 845 mii | 532 mii |
| Venituri totale | 434 mii | 462 mii | 657 mii | 1,8 mil | 1,1 mil | 928 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 1 mil | 757 mii |
| Cheltuieli totale | 259 mii | 353 mii | 435 mii | 1,3 mil | 777 mii | 815 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 872 mii | 737 mii |
| Profit / pierdere brută | 176 mii | 109 mii | 222 mii | 481 mii | 327 mii | 113 mii | 182 mii | 450 mii | 130 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 147 mii | 105 mii | 216 mii | 464 mii | 317 mii | 105 mii | 173 mii | 437 mii | 111 mii | 7.751 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 18 mii | 7.645 | 130 mii | 919 mii | 821 mii | 860 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 189 mii | 143 mii | 104 mii | 434 mii | 201 mii | 1 mil | 212 mii | 518 mii | 1,5 mil | 400 mii |
| din care stocuri | 3.915 | 4.036 | 9.083 | 72 mii | 92 mii | 59 mii | 57 mii | 72 mii | 96 mii | 91 mii |
| creanțe | 74 mii | 25 mii | 11 mii | 88 mii | 44 mii | 954 mii | 133 mii | 428 mii | 320 mii | 303 mii |
| casa și conturi la bănci | 112 mii | 114 mii | 84 mii | 273 mii | 65 mii | 9.122 | 22 mii | 17 mii | 1 mil | 5.327 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 2.952 | 2.600 | 2.822 | 3.988 | 6.887 | 13 mii | 17 mii |
| Datorii | 59 mii | 38 mii | 18 mii | 890 mii | 564 mii | 678 mii | 628 mii | 391 mii | 1,4 mil | 364 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 923 mii | 816 mii | 669 mii | 523 mii | 376 mii |
| Capitaluri proprii | 148 mii | 113 mii | 217 mii | 465 mii | 460 mii | 284 mii | 457 mii | 894 mii | 981 mii | 989 mii |
| din care capital subscris vărsat | 800 | 800 | 800 | 800 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 591 din 1.161 în județul Ilfov și locul 8.633 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Ilfov
- BASTION CONSTRUCT PLUS S.R.L. · Otopeni543 mii lei · 1 ang.
- ICON CONTRACTORS SRL · Corbeanca540 mii lei · 3 ang.
- NATASHA MONVAL CONSTRUCT SRL · Voluntari537 mii lei · 6 ang.
- INTELLIGENT BUILDING BUSINESS S.R.L. · Otopeni537 mii lei · 1 ang.
- DURAS IMPERIUM CONSTRUCT S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)537 mii lei · 6 ang.
- ADRIAN CÂRCEANU TOUR S.R.L. · Voluntari532 mii lei · 1 ang.
- SPV CONSTRUCT S.R.L. · Dragomirești-Vale525 mii lei · 0 ang.
- RALUCA RESIDENCE S.R.L. · Mogoșoaia523 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL este 24129755, iar codul de TVA este RO24129755. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001487234, iar codul EUID este ROONRC.J2012001487234.
Unde are sediul EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL este în Crenguței, Sat Domnești, Comuna Domnești, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 29 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 913). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL?
În 2025, EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 532 mii lei și un profit net de 7.751 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. EURO EXTRACT CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iunie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.