EURO DANCE SRL
Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 139 mii lei, pierdere netă 21 mii lei, 2 angajați.
Despre EURO DANCE SRL
EURO DANCE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 noiembrie 2005 cu numărul J2005002070044 și codul unic de înregistrare (CUI) 18157394, cu sediul în Lespezi (com. Gârleni), județul Bacău. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 139 mii lei (-29% față de 2024), o pierdere netă de 21 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 42 mii lei la 139 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 18157394
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005002070044
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 noiembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005002070044
- Cod poștal
- 607202
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buhuşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 139 mii lei
- Pierdere netă
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -70 mii lei
- Datorii
- 86 mii lei
- Active totale
- 17 mii lei
- Marjă netă
- -15,3%
- Cifră / angajat
- 70 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (512%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 120 mii | 103 mii | 121 mii | 102 mii | 55 mii | 42 mii | 119 mii | 171 mii | 196 mii | 139 mii |
| Venituri totale | 120 mii | 103 mii | 122 mii | 102 mii | 63 mii | 42 mii | 119 mii | 171 mii | 196 mii | 139 mii |
| Cheltuieli totale | 90 mii | 100 mii | 131 mii | 122 mii | 85 mii | 65 mii | 132 mii | 178 mii | 167 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 2.933 | -9.226 | -20 mii | -22 mii | -23 mii | -13 mii | -7.178 | 29 mii | -17 mii |
| Profit / pierdere netă | 28 mii | 1.847 | -10 mii | -21 mii | -22 mii | -23 mii | -14 mii | -8.930 | 23 mii | -21 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 2.068 | 1.891 | 1.714 | 1.537 | 1.359 | 1.181 | 1.004 | 827 | 649 | 472 |
| Active circulante | 33 mii | 32 mii | 22 mii | 4.321 | 9.987 | 12 mii | 28 mii | 15 mii | 37 mii | 16 mii |
| din care stocuri | 4.790 | 3.037 | 826 | 1.945 | 2.709 | 5.196 | 3.415 | 3.554 | 4.793 | 4.778 |
| creanțe | — | — | — | — | 238 | 281 | 238 | — | 2.055 | 3.968 |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 29 mii | 21 mii | 2.376 | 7.040 | 6.766 | 25 mii | 11 mii | 30 mii | 7.674 |
| Datorii | 8.801 | 5.902 | 6.643 | 9.729 | 37 mii | 63 mii | 92 mii | 87 mii | 86 mii | 86 mii |
| Capitaluri proprii | 26 mii | 28 mii | 17 mii | -3.871 | -26 mii | -49 mii | -63 mii | -72 mii | -48 mii | -70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 143 din 257 în județul Bacău și locul 4.845 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Bacău
- MONTE CARLO CAFFE S.R.L. · Buhuși146 mii lei · 2 ang.
- BAB PROD S.R.L. · Dărmănești145 mii lei · 1 ang.
- CATIX & DORI S.R.L. · Cucuieți (com. Dofteana)142 mii lei · 1 ang.
- GAMIREX SRL · Bacău141 mii lei · 1 ang.
- MARIO & MATTI SRL · Onești141 mii lei · 1 ang.
- PUB DOUA ROTI S.R.L. · Bacău134 mii lei · 1 ang.
- STEFY TRADESERV S.R.L. · Scorțeni132 mii lei · 0 ang.
- CREȚU CAFFE BAR S.R.L. · Schitu Frumoasa (com. Balcani)132 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre EURO DANCE SRL
Care este CUI-ul firmei EURO DANCE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO DANCE SRL este 18157394. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005002070044, iar codul EUID este ROONRC.J2005002070044.
Unde are sediul EURO DANCE SRL?
Sediul social al firmei EURO DANCE SRL este în Sat Lespezi, Comuna Gârleni, Bacău, Lespezi (com. Gârleni), județul Bacău, cod poștal 607202, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURO DANCE SRL?
Activitatea principală a firmei EURO DANCE SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EURO DANCE SRL?
EURO DANCE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURO DANCE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 541). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EURO DANCE SRL?
În 2025, EURO DANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 139 mii lei și o pierdere netă de 21 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURO DANCE SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EURO DANCE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.