EURO CAR PERFORMANCE SRL
Str. PRELUNGIREA GHENCEA, Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 392 mii lei, pierdere netă 343 mii lei, 1 angajați.
Despre EURO CAR PERFORMANCE SRL
EURO CAR PERFORMANCE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2007 cu numărul J2007000192230 și codul unic de înregistrare (CUI) 20827100, cu sediul în Bragadiru, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor” (cod CAEN 4781). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 392 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 343 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 123 mii lei la 392 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 20827100
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000192230
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000192230
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.06.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 392 mii lei
- Pierdere netă
- 343 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -4,1 mil lei
- Datorii
- 5,9 mil lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- -87,4%
- Cifră / angajat
- 392 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (328%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 220 mii | 186 mii | 396 mii | 266 mii | 182 mii | 123 mii | 153 mii | 248 mii | 411 mii | 392 mii |
| Venituri totale | 233 mii | 206 mii | 437 mii | 381 mii | 190 mii | 124 mii | 154 mii | 263 mii | 412 mii | 392 mii |
| Cheltuieli totale | 324 mii | 425 mii | 1,2 mil | 881 mii | 448 mii | 294 mii | 236 mii | 475 mii | 701 mii | 728 mii |
| Profit / pierdere brută | -91 mii | -219 mii | -732 mii | -500 mii | -258 mii | -170 mii | -82 mii | -212 mii | -289 mii | -336 mii |
| Profit / pierdere netă | -94 mii | -222 mii | -736 mii | -504 mii | -260 mii | -171 mii | -85 mii | -215 mii | -296 mii | -343 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.154 | 16 mii | 241 mii | 220 mii | 211 mii | 205 mii | 182 mii | 164 mii | 335 mii | 299 mii |
| Active circulante | 403 mii | 622 mii | 569 mii | 648 mii | 664 mii | 825 mii | 972 mii | 903 mii | 1,2 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 12 mii | 165 mii | 99 mii | 31 mii | 1.116 | 104 mii | 165 mii | 240 mii | 494 mii | 680 mii |
| creanțe | 349 mii | 441 mii | 352 mii | 563 mii | 614 mii | 703 mii | 786 mii | 611 mii | 667 mii | 743 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 16 mii | 118 mii | 54 mii | 48 mii | 18 mii | 21 mii | 53 mii | 44 mii | 80 mii |
| Datorii | 1,7 mil | 2,1 mil | 3 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 4,5 mil | 5,3 mil | 5,9 mil |
| Venituri în avans | — | — | 133 | — | — | — | 2.160 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -1,3 mil | -1,5 mil | -2,2 mil | -2,7 mil | -3 mil | -3,2 mil | -3,3 mil | -3,5 mil | -3,8 mil | -4,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 142 din 271 în județul Ilfov și locul 1.721 din 3.472 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor.
Firme similare din județul Ilfov
- NEXTGEN FAST CARS S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)448 mii lei · 0 ang.
- OSCAR GLASS S.R.L. · Voluntari397 mii lei · 1 ang.
- MARIANDIDI CONSULT S.R.L. · Voluntari391 mii lei · 0 ang.
- EXPERT FLEET AUTOMOTIVE SRL · Dragomirești-Deal (com. Dragomirești-Vale)388 mii lei · 1 ang.
- FUNKY FOX S.R.L. · Voluntari382 mii lei · 0 ang.
- M.A.F. GENERAL FAMILY BUSINESS SRL · Pantelimon370 mii lei · 2 ang.
- WINAUTO TATIAN S.R.L. · Berceni363 mii lei · 0 ang.
- FREEDOM MOTORS S.R.L. · Popești Leordeni362 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15006/1748/202624.06.2026
plângere contravenţională DGAF/0040096/30.04.2026
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre EURO CAR PERFORMANCE SRL
Care este CUI-ul firmei EURO CAR PERFORMANCE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EURO CAR PERFORMANCE SRL este 20827100, iar codul de TVA este RO20827100. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000192230, iar codul EUID este ROONRC.J2007000192230.
Unde are sediul EURO CAR PERFORMANCE SRL?
Sediul social al firmei EURO CAR PERFORMANCE SRL este în Str. PRELUNGIREA GHENCEA, Loc. Bragadiru, Oraș Bragadiru, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EURO CAR PERFORMANCE SRL?
Activitatea principală a firmei EURO CAR PERFORMANCE SRL este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor”, cod CAEN 4781. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EURO CAR PERFORMANCE SRL?
EURO CAR PERFORMANCE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EURO CAR PERFORMANCE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EURO CAR PERFORMANCE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bragadiru sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EURO CAR PERFORMANCE SRL?
În 2025, EURO CAR PERFORMANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 392 mii lei și o pierdere netă de 343 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EURO CAR PERFORMANCE SRL plătitoare de TVA?
Da. EURO CAR PERFORMANCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.