EUMART SRL
Alexandru Ioan Cuza, Loc. Borsa, Oraș Borșa, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 440 mii lei, profit net 116 mii lei, 3 angajați.
Despre EUMART SRL
EUMART SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2004 cu numărul J2004001397246 și codul unic de înregistrare (CUI) 16755880, cu sediul în Borsa (oraș Borșa), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 440 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 116 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 338 mii lei la 440 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16755880
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001397246
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001397246
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 15.09.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 440 mii lei
- Profit net
- 116 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 224 mii lei
- Datorii
- 843 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 147 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 272 mii | 390 mii | 361 mii | 409 mii | 529 mii | 338 mii | 467 mii | 504 mii | 462 mii | 440 mii |
| Venituri totale | 272 mii | 390 mii | 389 mii | 409 mii | 531 mii | 338 mii | 467 mii | 504 mii | 462 mii | 440 mii |
| Cheltuieli totale | 266 mii | 370 mii | 368 mii | 530 mii | 569 mii | 428 mii | 437 mii | 459 mii | 389 mii | 317 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.419 | 20 mii | 21 mii | -121 mii | -38 mii | -90 mii | 30 mii | 46 mii | 73 mii | 123 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.250 | 16 mii | 18 mii | -125 mii | -43 mii | -92 mii | 27 mii | 42 mii | 65 mii | 116 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 133 mii | 159 mii | 211 mii | 406 mii | 259 mii | 158 mii | 145 mii | 116 mii | 133 mii | 311 mii |
| Active circulante | 579 mii | 605 mii | 920 mii | 602 mii | 699 mii | 695 mii | 780 mii | 795 mii | 914 mii | 756 mii |
| din care stocuri | 63 mii | 37 mii | 32 mii | 38 mii | — | 1.066 | 72 mii | — | — | — |
| creanțe | 482 mii | 565 mii | 849 mii | 500 mii | 643 mii | 649 mii | 635 mii | 719 mii | 868 mii | 733 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 3.369 | 39 mii | 63 mii | 56 mii | 45 mii | 74 mii | 76 mii | 46 mii | 23 mii |
| Cheltuieli în avans | 27 mii | — | — | — | — | 324 | 324 | — | — | — |
| Datorii | 544 mii | 553 mii | 903 mii | 897 mii | 891 mii | 879 mii | 924 mii | 868 mii | 939 mii | 843 mii |
| Capitaluri proprii | 195 mii | 211 mii | 229 mii | 111 mii | 67 mii | -25 mii | 1.328 | 43 mii | 108 mii | 224 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 129 în județul Maramureș și locul 748 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.
Firme similare din județul Maramureș
- MARIUS KLAUS S.R.L. · Rozavlea501 mii lei · 1 ang.
- SAP LMTP S.R.L. · Sat Fântânele, Oraș Târgu Lăpuș495 mii lei · 2 ang.
- GLOBAL GENIUS CONSTRUCTION S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)487 mii lei · 2 ang.
- NAN CONSTRUCT TEAM S.R.L. · Sieu487 mii lei · 1 ang.
- VECONS COPĂCEL S.R.L. · Baia Mare476 mii lei · 2 ang.
- TSM ÎNCHIRIERI SRL · Satu Nou De Jos (com. Groși)464 mii lei · 3 ang.
- LARMARGEO SRL · Plopis (com. Șișești)430 mii lei · 3 ang.
- TELEPTEAN CONSTRUCT S.R.L. · Vadu Izei426 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre EUMART SRL
Care este CUI-ul firmei EUMART SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUMART SRL este 16755880, iar codul de TVA este RO16755880. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001397246, iar codul EUID este ROONRC.J2004001397246.
Unde are sediul EUMART SRL?
Sediul social al firmei EUMART SRL este în Alexandru Ioan Cuza, Loc. Borsa, Oraș Borșa, Maramureș, Borsa (oraș Borșa), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUMART SRL?
Activitatea principală a firmei EUMART SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EUMART SRL?
EUMART SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUMART SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 455). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EUMART SRL?
În 2025, EUMART SRL a raportat o cifră de afaceri de 440 mii lei și un profit net de 116 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUMART SRL plătitoare de TVA?
Da. EUMART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.