ETTA SRL
Str. VASILE ALECSANDRI, ap. 36, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 3,7 mil lei, profit net 283 mii lei, 8 angajați.
Despre ETTA SRL
ETTA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2001 cu numărul J2001000099241 și codul unic de înregistrare (CUI) 13698399, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,7 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 283 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,2 mil lei la 3,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13698399
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000099241
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000099241
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.03.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,7 mil lei
- Profit net
- 283 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 2,7 mil lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 3,8 mil lei
- Marjă netă
- 7,7%
- Cifră / angajat
- 458 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 742 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 1,9 mil | 3 mil | 3,8 mil | 3,7 mil |
| Venituri totale | 742 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 2 mil | 3,1 mil | 3,8 mil | 3,7 mil |
| Cheltuieli totale | 734 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 3,6 mil | 3,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.568 | 29 mii | 404 mii | 45 mii | 590 mii | 801 mii | 110 mii | 190 mii | 265 mii | 323 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.172 | 24 mii | 396 mii | 38 mii | 568 mii | 780 mii | 97 mii | 170 mii | 235 mii | 283 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 392 mii | 409 mii | 436 mii | 1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 502 mii | 426 mii | 762 mii | 818 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 484 mii | 412 mii | 661 mii | 771 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 7.872 | 9.387 | 73 mii | 27 mii | 118 mii | 108 mii | 315 mii | 21 mii | 31 mii | 291 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.494 | 4.597 | 19 mii | 19 mii | 95 mii | 221 mii | 403 mii | 322 mii | 69 mii | 42 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.294 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 870 mii | 773 mii | 740 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 724 mii | 1,8 mil | 1,4 mil | 897 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 30 mii | 63 mii | 459 mii | 602 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 110 în județul Maramureș și locul 1.439 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Maramureș
- HELDA PARTS SRL · Baia Mare4,8 mil lei · 5 ang.
- AZZARROSTING FIRE S.R.L. · Baia Mare4,8 mil lei · 5 ang.
- DOLIDO SOFT SRL · Baia Mare3,8 mil lei · 5 ang.
- CRISTA PROMPT DISTRIBUTION S.R.L. · Baia Mare3,6 mil lei · 5 ang.
- MELITEX DISTRIBUTION SRL · Baia Mare2,7 mil lei · 3 ang.
- FORTERM SRL · Tăuții De Sus (oraș Baia Sprie)2,4 mil lei · 2 ang.
- WIN ECO SYSTEM S.R.L. · Tăuții De Sus (oraș Baia Sprie)2,4 mil lei · 1 ang.
- FOCUS GENERAL S.R.L. · Baia Mare2,3 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ETTA SRL
Care este CUI-ul firmei ETTA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ETTA SRL este 13698399, iar codul de TVA este RO13698399. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000099241, iar codul EUID este ROONRC.J2001000099241.
Unde are sediul ETTA SRL?
Sediul social al firmei ETTA SRL este în Str. VASILE ALECSANDRI, ap. 36, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ETTA SRL?
Activitatea principală a firmei ETTA SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ETTA SRL?
ETTA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ETTA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 308). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ETTA SRL?
În 2025, ETTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil lei și un profit net de 283 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ETTA SRL plătitoare de TVA?
Da. ETTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.