ESTI EMA 2003 SRL
G-ral Traian Doda, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 336 mii lei, pierdere netă 33 mii lei, 3 angajați.
Despre ESTI EMA 2003 SRL
ESTI EMA 2003 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2003 cu numărul J2003000403118 și codul unic de înregistrare (CUI) 15523334, cu sediul în Caransebeș, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei” (cod CAEN 4771). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 336 mii lei (+20% față de 2024), o pierdere netă de 33 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 250 mii lei la 336 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15523334
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000403118
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000403118
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 336 mii lei
- Pierdere netă
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 86 mii lei
- Datorii
- 56 mii lei
- Active totale
- 142 mii lei
- Marjă netă
- -9,8%
- Cifră / angajat
- 112 mii lei
+20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 181 mii | 206 mii | 180 mii | 215 mii | 163 mii | 250 mii | 282 mii | 271 mii | 280 mii | 336 mii |
| Venituri totale | 181 mii | 206 mii | 180 mii | 215 mii | 168 mii | 250 mii | 282 mii | 271 mii | 281 mii | 336 mii |
| Cheltuieli totale | 160 mii | 178 mii | 161 mii | 183 mii | 144 mii | 192 mii | 223 mii | 262 mii | 273 mii | 364 mii |
| Profit / pierdere brută | 21 mii | 28 mii | 19 mii | 31 mii | 24 mii | 58 mii | 59 mii | 8.998 | 7.991 | -28 mii |
| Profit / pierdere netă | 19 mii | 26 mii | 18 mii | 29 mii | 23 mii | 56 mii | 56 mii | 6.290 | 5.184 | -33 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active circulante | 159 mii | 139 mii | 107 mii | 77 mii | 44 mii | 93 mii | 150 mii | 144 mii | 182 mii | 142 mii |
| din care stocuri | 149 mii | 137 mii | 94 mii | 74 mii | 33 mii | 34 mii | 86 mii | 144 mii | 142 mii | 107 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 3.419 | 3.419 | 9.552 | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 10 mii | 2.210 | 13 mii | 2.821 | 6.699 | 56 mii | 55 mii | 168 | 39 mii | 35 mii |
| Datorii | 229 mii | 183 mii | 134 mii | 74 mii | 18 mii | 12 mii | 12 mii | 30 mii | 63 mii | 56 mii |
| Capitaluri proprii | -70 mii | -44 mii | -26 mii | 2.881 | 25 mii | 81 mii | 137 mii | 114 mii | 119 mii | 86 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 61 în județul Caraș-Severin și locul 1.583 din 6.141 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- TOMVIC PLUS S.R.L. · Caransebeș347 mii lei · 1 ang.
- MARBOGLUC SRL · Caransebeș342 mii lei · 2 ang.
- D - MARCA OUTLET SRL-D · Reșița328 mii lei · 1 ang.
- SISTERS LUMINIȚA & ANA SRL · Caransebeș287 mii lei · 2 ang.
- APM MOLDALM ACTUAL S.R.L. · Moceriș (com. Lăpușnicu Mare)284 mii lei · 1 ang.
- TAYLOR COM SRL · Reșița282 mii lei · 2 ang.
- GALSPOR TRADE SRL · Reșița278 mii lei · 2 ang.
- CLEO & DENIS SRL · Moldova Nouă268 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4771 – Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre ESTI EMA 2003 SRL
Care este CUI-ul firmei ESTI EMA 2003 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESTI EMA 2003 SRL este 15523334. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000403118, iar codul EUID este ROONRC.J2003000403118.
Unde are sediul ESTI EMA 2003 SRL?
Sediul social al firmei ESTI EMA 2003 SRL este în G-ral Traian Doda, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESTI EMA 2003 SRL?
Activitatea principală a firmei ESTI EMA 2003 SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei”, cod CAEN 4771. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESTI EMA 2003 SRL?
ESTI EMA 2003 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESTI EMA 2003 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 763). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ESTI EMA 2003 SRL?
În 2025, ESTI EMA 2003 SRL a raportat o cifră de afaceri de 336 mii lei și o pierdere netă de 33 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESTI EMA 2003 SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ESTI EMA 2003 SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.