ESTET DENT SRL
Str. PLEVNA, bl. 14, et. P, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 10,8 mil lei, profit net 3,8 mil lei, 26 angajați.
Despre ESTET DENT SRL
ESTET DENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2003 cu numărul J2003000938098 și codul unic de înregistrare (CUI) 16002822, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,8 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 3,8 mil lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,8 mil lei la 10,8 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16002822
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000938098
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000938098
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,8 mil lei
- Profit net
- 3,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 5,6 mil lei
- Datorii
- 5,6 mil lei
- Active totale
- 11,2 mil lei
- Marjă netă
- 34,8%
- Cifră / angajat
- 415 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,2 mil | 3,6 mil | 6,4 mil | 7,6 mil | 5,9 mil | 8,8 mil | 9,2 mil | 10,5 mil | 11,1 mil | 10,8 mil |
| Venituri totale | 3,3 mil | 3,7 mil | 6,4 mil | 7,6 mil | 7,1 mil | 8,9 mil | 9,3 mil | 10,6 mil | 11,4 mil | 11,2 mil |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 3,8 mil | 5,2 mil | 5 mil | 5,6 mil | 6,3 mil | 6,7 mil | 6,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,3 mil | 1,6 mil | 4,1 mil | 3,9 mil | 1,9 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 4,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,1 mil | 1,4 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | 1,6 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 4 mil | 3,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 44 | 46 | 45 | 37 | 29 | 25 | 24 | 26 | 25 | 26 |
| Active imobilizate | 311 mii | 277 mii | 246 mii | 1,5 mil | 419 mii | 461 mii | 439 mii | 443 mii | 459 mii | 335 mii |
| Active circulante | 988 mii | 1,3 mil | 5,2 mil | 2,2 mil | 2,9 mil | 4,3 mil | 4,1 mil | 6,1 mil | 8,4 mil | 10,9 mil |
| din care stocuri | 8.310 | 45 mii | 43 mii | 98 mii | 72 mii | 90 mii | 96 mii | 182 mii | 91 mii | 261 mii |
| creanțe | 807 mii | 907 mii | 2,9 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 173 mii | 385 mii | 2,2 mil | 527 mii | 63 mii | 258 mii | 471 mii | 1,2 mil | 505 mii | 492 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 237 | 987 | 225 | 225 | 270 | 270 | 578 |
| Datorii | 185 mii | 254 mii | 1,7 mil | 391 mii | 263 mii | 531 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 4,8 mil | 5,6 mil |
| Capitaluri proprii | 1,1 mil | 1,4 mil | 3,7 mil | 3,3 mil | 3,1 mil | 4,3 mil | 3,2 mil | 5 mil | 4,1 mil | 5,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 97 în județul Brăila și locul 54 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Brăila
- DIGIRADIO SRL · Brăila8 mil lei · 17 ang.
- EUINVISALIGN S.R.L. · Brăila5,3 mil lei · 14 ang.
- PICUȘ BROTHERS S.R.L. · Brăila5,2 mil lei · 9 ang.
- STELIDENTAL SRL · Brăila4,7 mil lei · 9 ang.
- IULIA DENT BY DR. ȘERBAN S.R.L. · Brăila4 mil lei · 6 ang.
- DENTISTRY ADORABLE S.R.L. · Brăila4 mil lei · 6 ang.
- DENTAL ENDORPHINE S.R.L. · Brăila2,8 mil lei · 7 ang.
- DINTII ZAMBITORI S.R.L. · Brăila2,2 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8623 Activități de asistență stomatologică
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre ESTET DENT SRL
Care este CUI-ul firmei ESTET DENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESTET DENT SRL este 16002822. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000938098, iar codul EUID este ROONRC.J2003000938098.
Unde are sediul ESTET DENT SRL?
Sediul social al firmei ESTET DENT SRL este în Str. PLEVNA, bl. 14, et. P, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESTET DENT SRL?
Activitatea principală a firmei ESTET DENT SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESTET DENT SRL?
ESTET DENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESTET DENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ESTET DENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ESTET DENT SRL?
În 2025, ESTET DENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,8 mil lei și un profit net de 3,8 mil lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESTET DENT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ESTET DENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.