ESTERER SRL
Sat Ocna De Sus, Comuna Praid, Harghita
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 25,1 mil lei, profit net 2,7 mil lei, 35 angajați.
Despre ESTERER SRL
ESTERER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 2000 cu numărul J2000000204192 și codul unic de înregistrare (CUI) 13233903, cu sediul în Ocna De Sus (com. Praid), județul Harghita. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 25,1 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 2,7 mil lei și 35 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14,4 mil lei la 25,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 13233903
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000204192
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 iulie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000204192
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 27.07.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 25,1 mil lei
- Profit net
- 2,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 35
- Capitaluri proprii
- 22,1 mil lei
- Datorii
- 2,5 mil lei
- Active totale
- 25,4 mil lei
- Marjă netă
- 10,6%
- Cifră / angajat
- 717 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,2 mil | 9,8 mil | 12 mil | 10,7 mil | 9,3 mil | 14,4 mil | 31,8 mil | 27,9 mil | 21,5 mil | 25,1 mil |
| Venituri totale | 8,4 mil | 10 mil | 12,1 mil | 10,8 mil | 9,6 mil | 14,4 mil | 32,1 mil | 28,1 mil | 21,8 mil | 25,4 mil |
| Cheltuieli totale | 7,2 mil | 8,4 mil | 10,7 mil | 8,8 mil | 8,1 mil | 10,7 mil | 25 mil | 23,7 mil | 19,4 mil | 22,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 1,5 mil | 3,7 mil | 7,1 mil | 4,5 mil | 2,5 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 949 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,3 mil | 3,3 mil | 6,4 mil | 3,9 mil | 2,1 mil | 2,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 45 | 49 | 43 | 38 | 41 | 41 | 43 | 36 | 34 | 35 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 5,3 mil | 6,1 mil | 5,6 mil | 6,7 mil |
| Active circulante | 2,1 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 4,6 mil | 7,5 mil | 11,5 mil | 14 mil | 15,7 mil | 18,6 mil |
| din care stocuri | 608 mii | 655 mii | 1,1 mil | 734 mii | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 5,6 mil | 3,1 mil | 5,9 mil |
| creanțe | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 5,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 484 mii | 504 mii | 330 mii | 892 mii | 1,4 mil | 2,5 mil | 5,6 mil | 4,3 mil | 8,1 mil | 7,4 mil |
| Datorii | 792 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 574 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 3,3 mil | 2,7 mil | 1,8 mil | 2,5 mil |
| Venituri în avans | 487 mii | 398 mii | 308 mii | 239 mii | 177 mii | 115 mii | 53 mii | 136 mii | 122 mii | 766 mii |
| Capitaluri proprii | 2,5 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 5,4 mil | 8,7 mil | 13,4 mil | 17,3 mil | 19,4 mil | 22,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 196 în județul Harghita și locul 15 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Harghita
- RAPID FOREST SRL · Satu Mare42,6 mil lei · 38 ang.
- IPA COMPANY SRL · Ulcani (com. Dealu)20,6 mil lei · 39 ang.
- BORSILV SRL · Cădaciu Mare (com. Șimonești)12,3 mil lei · 38 ang.
- FUL PROD COMPANY SRL · Vlăhița11,1 mil lei · 23 ang.
- CSILLAG SRL · Lunca De Jos9,3 mil lei · 29 ang.
- EXPOTRANS LYK TOP SRL · Răchitiș (com. Bilbor)8,2 mil lei · 19 ang.
- FAB PROD COM SRL · Ocna De Sus (com. Praid)7,1 mil lei · 22 ang.
- COMLINEX-NYIKO SRL · Lupeni6,4 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre ESTERER SRL
Care este CUI-ul firmei ESTERER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESTERER SRL este 13233903, iar codul de TVA este RO13233903. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000204192, iar codul EUID este ROONRC.J2000000204192.
Unde are sediul ESTERER SRL?
Sediul social al firmei ESTERER SRL este în Sat Ocna De Sus, Comuna Praid, Harghita, Ocna De Sus (com. Praid), județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESTERER SRL?
Activitatea principală a firmei ESTERER SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESTERER SRL?
ESTERER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESTERER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 378). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ESTERER SRL?
În 2025, ESTERER SRL a raportat o cifră de afaceri de 25,1 mil lei și un profit net de 2,7 mil lei, cu 35 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESTERER SRL plătitoare de TVA?
Da. ESTERER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.