ESTERA TOUR SRL
1 MAI, ap. 14, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 164 mii lei, profit net 91 mii lei, 1 angajați.
Despre ESTERA TOUR SRL
ESTERA TOUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2014 cu numărul J2014000127045 și codul unic de înregistrare (CUI) 32768601, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități ale tur-operatorilor” (cod CAEN 7912). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 164 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 91 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 34 mii lei la 164 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32768601
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000127045
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000127045
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 164 mii lei
- Profit net
- 91 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 184 mii lei
- Datorii
- 2.538 lei
- Active totale
- 187 mii lei
- Marjă netă
- 55,6%
- Cifră / angajat
- 164 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12 mii | 41 mii | 25 mii | 81 mii | 2.391 | 34 mii | 49 mii | 115 mii | 154 mii | 164 mii |
| Venituri totale | 12 mii | 41 mii | 25 mii | 82 mii | 2.401 | 34 mii | 62 mii | 115 mii | 154 mii | 287 mii |
| Cheltuieli totale | 9.954 | 34 mii | 16 mii | 73 mii | 16 mii | 30 mii | 52 mii | 94 mii | 125 mii | 191 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.676 | 7.069 | 9.207 | 9.031 | -14 mii | 3.902 | 9.775 | 21 mii | 29 mii | 96 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.327 | 5.794 | 8.440 | 6.619 | -14 mii | 2.881 | 9.216 | 20 mii | 27 mii | 91 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 569 | 285 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Active circulante | 4.550 | 17 mii | 50 mii | 58 mii | 36 mii | 37 mii | 76 mii | 70 mii | 126 mii | 187 mii |
| din care stocuri | 2.020 | 2.826 | 2.826 | 2.826 | 2.826 | 2.826 | 2.826 | 2.826 | 6.526 | 17 mii |
| creanțe | — | 10 mii | 6.265 | 6.932 | 33 mii | 34 mii | 33 mii | 67 mii | 113 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.530 | 4.019 | 41 mii | 48 mii | 1 | 172 | 41 mii | 128 | 5.954 | 154 mii |
| Datorii | 2.772 | 8.989 | 9.110 | 9.955 | 1.602 | 0 | 2.770 | 3.890 | 5.938 | 2.538 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 27 mii | — | 27 mii | — |
| Capitaluri proprii | 2.347 | 8.141 | 41 mii | 48 mii | 34 mii | 37 mii | 46 mii | 66 mii | 93 mii | 184 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii | 25 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 23 în județul Bacău și locul 815 din 1.129 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7912 – Activități ale tur-operatorilor.
Firme similare din județul Bacău
- SUMMER JUNIOR 16 S.R.L. · Bacău247 mii lei · 1 ang.
- ELI TOUR SRL · Bacău213 mii lei · 2 ang.
- ALEFIOS TOUR SRL · Barați (com. Mărgineni)213 mii lei · 1 ang.
- ECO-CULTURAL TOUR SRL · Onești207 mii lei · 2 ang.
- ROTRIP TURISM S.R.L. · Bacău174 mii lei · 1 ang.
- CSA TRAVEL S.R.L. · Hemeiuș71 mii lei · 14 ang.
- ELI TOUR TOURING S.R.L. · Bacău68 mii lei · 1 ang.
- B.E.N. GRUP SRL · Bacău59 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7912 – Activități ale tur-operatorilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
Întrebări frecvente despre ESTERA TOUR SRL
Care este CUI-ul firmei ESTERA TOUR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESTERA TOUR SRL este 32768601. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000127045, iar codul EUID este ROONRC.J2014000127045.
Unde are sediul ESTERA TOUR SRL?
Sediul social al firmei ESTERA TOUR SRL este în 1 MAI, ap. 14, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESTERA TOUR SRL?
Activitatea principală a firmei ESTERA TOUR SRL este „Activități ale tur-operatorilor”, cod CAEN 7912. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESTERA TOUR SRL?
ESTERA TOUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESTERA TOUR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 767). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ESTERA TOUR SRL?
În 2025, ESTERA TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 164 mii lei și un profit net de 91 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESTERA TOUR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ESTERA TOUR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.