ESTERA CONSTRUCT SRL
1 Decembrie 1918, bl. PM80, sc. 1, et. 6, ap. 37, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 2.040 lei, pierdere netă 4.610 lei.
Despre ESTERA CONSTRUCT SRL
ESTERA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2012 cu numărul J2012005845405 și codul unic de înregistrare (CUI) 30227936, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2.040 lei (+15% față de 2024), o pierdere netă de 4.610 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 33 mii lei la 2.040 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30227936
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012005845405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 2012
- EUID
- ROONRC.J2012005845405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
reactivat 02.04.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2.040 lei
- Pierdere netă
- 4.610 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 56 mii lei
- Datorii
- 3.060 lei
- Active totale
- 59 mii lei
- Marjă netă
- -226%
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117 mii | 122 mii | 196 mii | 242 mii | 103 mii | 33 mii | 18 mii | 4.418 | 1.770 | 2.040 |
| Venituri totale | 117 mii | 122 mii | 196 mii | 243 mii | 111 mii | 33 mii | 18 mii | 4.418 | 1.770 | 2.040 |
| Cheltuieli totale | 114 mii | 115 mii | 167 mii | 208 mii | 109 mii | 37 mii | 14 mii | 5.081 | 8.665 | 6.650 |
| Profit / pierdere brută | 2.293 | 6.908 | 29 mii | 34 mii | 2.250 | -3.743 | 3.207 | -663 | -6.895 | -4.610 |
| Profit / pierdere netă | 1.126 | 5.675 | 27 mii | 32 mii | 1.224 | -4.050 | 2.680 | -1.183 | -6.895 | -4.610 |
| Număr mediu de angajați | 3 | — | 3 | 2 | 2 | 2 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 3.500 | 3.500 | 3.500 | 3.500 | 3.500 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 26 mii | 44 mii | 70 mii | 101 mii | 94 mii | 66 mii | 69 mii | 67 mii | 60 mii | 59 mii |
| din care stocuri | 24 mii | 34 mii | 64 mii | 53 mii | 48 mii | 34 mii | 21 mii | 17 mii | 16 mii | 15 mii |
| creanțe | 1.223 | 1.884 | 1.884 | 33 mii | 42 mii | 32 mii | 47 mii | 49 mii | 44 mii | 44 mii |
| casa și conturi la bănci | 842 | 7.682 | 3.717 | 15 mii | 3.928 | 310 | 294 | 322 | 250 | 250 |
| Datorii | 25 mii | 38 mii | 37 mii | 36 mii | 28 mii | 533 | 184 | 0 | 0 | 3.060 |
| Capitaluri proprii | 3.914 | 9.589 | 37 mii | 68 mii | 70 mii | 66 mii | 68 mii | 67 mii | 60 mii | 56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.823 din 1.858 în județul București și locul 12.643 din 12.906 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă.
Firme similare din județul București
- AUTO GENIL START SRL · București Sector 12.253 lei · 0 ang.
- THE TRUCKERS AXN S.R.L. · București Sector 32.189 lei · 1 ang.
- LITTLE A S.R.L. · București Sector 32.074 lei · 0 ang.
- DAVIMAR TUR S.R.L. · București Sector 32.066 lei · 0 ang.
- MCN DRIVE SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 22.066 lei · 1 ang.
- EGAL IMPULS S.R.L. · București Sector 62.004 lei · 1 ang.
- STRADA BIO S.R.L. · București Sector 32.000 lei · 1 ang.
- COMO MIKE TAXI SRL · București Sector 41.975 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 5224 Manipulări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre ESTERA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ESTERA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESTERA CONSTRUCT SRL este 30227936. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012005845405, iar codul EUID este ROONRC.J2012005845405.
Unde are sediul ESTERA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ESTERA CONSTRUCT SRL este în 1 Decembrie 1918, bl. PM80, sc. 1, et. 6, ap. 37, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESTERA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ESTERA CONSTRUCT SRL este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă”, cod CAEN 4933. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESTERA CONSTRUCT SRL?
ESTERA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESTERA CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ESTERA CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ESTERA CONSTRUCT SRL?
În 2025, ESTERA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.040 lei și o pierdere netă de 4.610 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESTERA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ESTERA CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.