Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA13 ani pe piață

ERMANOS NICVAN SRL

CUI 31698206J2013000469245

POIENILE DE SUB MUNTE, Sat Poienile De Sub Munte, Comuna Poienile De Sub Munte, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 158 mii lei, pierdere netă 199 mii lei, 1 angajați.

Despre ERMANOS NICVAN SRL

ERMANOS NICVAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 2013 cu numărul J2013000469245 și codul unic de înregistrare (CUI) 31698206, cu sediul în Poienile De Sub Munte, județul Maramureș. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 158 mii lei (-67% față de 2024), o pierdere netă de 199 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 438 mii lei la 158 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 aprilie 2015.

Date de identificare

CUI
31698206
Nr. Registrul Comerțului
J2013000469245
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 mai 2013
EUID
ROONRC.J2013000469245
Cod poștal
437220

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.04.2015

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 27.05.2014

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
158 mii lei

-67% față de 2024

Pierdere netă
199 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-6.915 lei
Datorii
293 mii lei
Active totale
286 mii lei
Marjă netă
-126,4%
Cifră / angajat
158 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (102%); cifra de afaceri a scăzut cu 67% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 144.029 lei; profit net 39.202 lei20162017: cifra de afaceri 288.296 lei; profit net 29.217 lei20172018: cifra de afaceri 421.167 lei; profit net 698 lei20182019: cifra de afaceri 438.391 lei; profit net 7.820 lei20192022: cifra de afaceri 394.255 lei; profit net 11.010 lei20222023: cifra de afaceri 676.136 lei; profit net 80.678 lei20232024: cifra de afaceri 477.156 lei; profit net 4.433 lei20242025: cifra de afaceri 157.626 lei; pierdere netă 199.306 lei2025
Indicator (lei)20162017201820192022202320242025
Cifra de afaceri netă144 mii288 mii421 mii438 mii394 mii676 mii477 mii158 mii
Venituri totale163 mii288 mii426 mii439 mii395 mii677 mii477 mii158 mii
Cheltuieli totale122 mii256 mii421 mii426 mii380 mii591 mii463 mii355 mii
Profit / pierdere brută41 mii32 mii4.95812 mii15 mii86 mii14 mii-198 mii
Profit / pierdere netă39 mii29 mii6987.82011 mii81 mii4.433-199 mii
Număr mediu de angajați23331111
Active imobilizate62 mii42 mii147 mii197 mii210 mii201 mii211 mii211 mii
Active circulante21 mii59 mii86 mii141 mii96 mii169 mii200 mii75 mii
din care stocuri————38 mii80 mii141 mii51 mii
creanțe13 mii40 mii83 mii121 mii55 mii73 mii57 mii24 mii
casa și conturi la bănci7.87720 mii3.40720 mii2.63116 mii3.356680
Datorii39 mii27 mii159 mii256 mii198 mii182 mii219 mii293 mii
Capitaluri proprii44 mii73 mii74 mii82 mii107 mii188 mii192 mii-6.915
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 139 din 224 în județul Maramureș și locul 4.600 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.

Firme similare din județul Maramureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor

  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre ERMANOS NICVAN SRL

Care este CUI-ul firmei ERMANOS NICVAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERMANOS NICVAN SRL este 31698206, iar codul de TVA este RO31698206. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000469245, iar codul EUID este ROONRC.J2013000469245.

Unde are sediul ERMANOS NICVAN SRL?

Sediul social al firmei ERMANOS NICVAN SRL este în POIENILE DE SUB MUNTE, Sat Poienile De Sub Munte, Comuna Poienile De Sub Munte, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 437220, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ERMANOS NICVAN SRL?

Activitatea principală a firmei ERMANOS NICVAN SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ERMANOS NICVAN SRL?

ERMANOS NICVAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ERMANOS NICVAN SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ERMANOS NICVAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Poienile De Sub Munte sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are ERMANOS NICVAN SRL?

În 2025, ERMANOS NICVAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 158 mii lei și o pierdere netă de 199 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ERMANOS NICVAN SRL plătitoare de TVA?

Da. ERMANOS NICVAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 aprilie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează