ERIK CONCRETE SRL
Cornești, Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 826 mii lei, profit net 264 mii lei, 4 angajați.
Despre ERIK CONCRETE SRL
ERIK CONCRETE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2014 cu numărul J26/749/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33473382, cu sediul în Livezeni, județul Mureș. Activitatea principală este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții” (cod CAEN 7732). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 826 mii lei (+31% față de 2024), un profit net de 264 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 646 mii lei la 826 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 august 2014.
Date de identificare
- CUI
- 33473382
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/749/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 august 2014
- EUID
- ROONRC.J26/749/2014
- Cod poștal
- 547365
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 26.08.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 826 mii lei
- Profit net
- 264 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 374 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 32%
- Cifră / angajat
- 206 mii lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 187 mii | 327 mii | 663 mii | 709 mii | 343 mii | 646 mii | 740 mii | 519 mii | 630 mii | 826 mii |
| Venituri totale | 187 mii | 329 mii | 682 mii | 718 mii | 348 mii | 670 mii | 745 mii | 528 mii | 670 mii | 863 mii |
| Cheltuieli totale | 174 mii | 300 mii | 568 mii | 536 mii | 340 mii | 517 mii | 390 mii | 446 mii | 653 mii | 551 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 28 mii | 115 mii | 182 mii | 7.978 | 152 mii | 355 mii | 82 mii | 17 mii | 311 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 25 mii | 108 mii | 175 mii | 4.676 | 147 mii | 350 mii | 78 mii | 14 mii | 264 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 83 mii | 289 mii | 300 mii | 288 mii | 301 mii | 294 mii | 487 mii | 800 mii | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 251 mii | 197 mii | 130 mii | 87 mii | 62 mii | 208 mii | 235 mii | 128 mii | 184 mii | 187 mii |
| din care stocuri | 148 mii | 122 mii | 61 mii | 7.613 | 14 mii | 36 mii | 64 mii | 57 mii | 104 mii | 61 mii |
| creanțe | 61 mii | 62 mii | 43 mii | 40 mii | 36 mii | 67 mii | 122 mii | 47 mii | 77 mii | 118 mii |
| casa și conturi la bănci | 42 mii | 13 mii | 26 mii | 40 mii | 12 mii | 104 mii | 49 mii | 25 mii | 2.564 | 8.871 |
| Cheltuieli în avans | 79 mii | 132 mii | 273 mii | 213 mii | 200 mii | 71 mii | 103 mii | 78 mii | 51 mii | 80 mii |
| Datorii | 285 mii | 465 mii | 441 mii | 152 mii | 123 mii | 13 mii | 14 mii | 138 mii | 442 mii | 374 mii |
| Capitaluri proprii | 129 mii | 154 mii | 262 mii | 436 mii | 441 mii | 560 mii | 810 mii | 868 mii | 861 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 26 în județul Mureș și locul 226 din 945 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții.
Firme similare din județul Mureș
- NOVATRIX COM SRL · Târgu Mureș1,4 mil lei · 9 ang.
- BMC ÎNCHIRIERI S.R.L. · Beica De Sus (com. Beica De Jos)1,2 mil lei · 1 ang.
- CAMPION EXPRESS CONSTRUCT S.R.L. · Livezeni1,1 mil lei · 3 ang.
- TARUS UTILAJE S.R.L. · Ungheni550 mii lei · 0 ang.
- SABCOM SERV S.R.L. · Târgu Mureș415 mii lei · 1 ang.
- UTIL TRUE S.R.L. · Târgu Mureș388 mii lei · 2 ang.
- ONERUSU S.R.L. · Voiniceni (com. Ceuașu De Cîmpie)318 mii lei · 2 ang.
- CRISTESTI CONSTRUCT S.R.L. · Cristești311 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7732 – Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre ERIK CONCRETE SRL
Care este CUI-ul firmei ERIK CONCRETE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERIK CONCRETE SRL este 33473382, iar codul de TVA este RO33473382. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/749/2014, iar codul EUID este ROONRC.J26/749/2014.
Unde are sediul ERIK CONCRETE SRL?
Sediul social al firmei ERIK CONCRETE SRL este în Cornești, Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547365, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ERIK CONCRETE SRL?
Activitatea principală a firmei ERIK CONCRETE SRL este „Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții”, cod CAEN 7732. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ERIK CONCRETE SRL?
ERIK CONCRETE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ERIK CONCRETE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 365). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ERIK CONCRETE SRL?
În 2025, ERIK CONCRETE SRL a raportat o cifră de afaceri de 826 mii lei și un profit net de 264 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ERIK CONCRETE SRL plătitoare de TVA?
Da. ERIK CONCRETE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 august 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.