ERIDAN COM SRL
Str. LIVIU REBREANU, bl. A3, sc. 4, et. P, ap. 38, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 80 mii lei, pierdere netă 47 mii lei, 0 angajați.
Despre ERIDAN COM SRL
ERIDAN COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 1994 cu numărul J1994006184400 și codul unic de înregistrare (CUI) 5463979, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 80 mii lei (-70% față de 2024), o pierdere netă de 47 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 449 mii lei la 80 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 5463979
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994006184400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 martie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994006184400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 80 mii lei
- Pierdere netă
- 47 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- -750 mii lei
- Datorii
- 783 mii lei
- Active totale
- 33 mii lei
- Marjă netă
- -59,1%
-70% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (2343%); cifra de afaceri a scăzut cu 70% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 994 mii | 828 mii | 650 mii | 865 mii | 971 mii | 449 mii | 535 mii | 442 mii | 262 mii | 80 mii |
| Venituri totale | 994 mii | 828 mii | 650 mii | 871 mii | 975 mii | 449 mii | 535 mii | 442 mii | 262 mii | 80 mii |
| Cheltuieli totale | 943 mii | 828 mii | 662 mii | 842 mii | 987 mii | 519 mii | 629 mii | 557 mii | 336 mii | 124 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | -149 | -12 mii | 29 mii | -12 mii | -70 mii | -94 mii | -115 mii | -74 mii | -45 mii |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | -8.110 | -18 mii | 21 mii | -22 mii | -75 mii | -99 mii | -119 mii | -82 mii | -47 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 3 | 5 | 4 | 3 | 3 | 3 | 0 |
| Active imobilizate | 5.718 | 4.206 | 6.947 | 6.103 | 5.593 | 5.593 | 5.593 | 11 mii | 12 mii | 8.853 |
| Active circulante | 76 mii | 69 mii | 58 mii | 152 mii | 147 mii | 95 mii | 60 mii | 58 mii | 33 mii | 20 mii |
| din care stocuri | 67 mii | 66 mii | 52 mii | 147 mii | 134 mii | 81 mii | 49 mii | 49 mii | 26 mii | 19 mii |
| creanțe | 3.242 | 1.957 | — | 3.331 | 9.942 | 11 mii | 10 mii | 6.550 | 5.510 | — |
| casa și conturi la bănci | 5.492 | 645 | 5.987 | 1.470 | 2.676 | 3.254 | 542 | 2.552 | 1.540 | 1.672 |
| Cheltuieli în avans | 4.073 | 4.424 | 2.054 | 4.209 | — | 2.758 | 2.292 | 4.185 | 4.185 | 4.185 |
| Datorii | 386 mii | 386 mii | 393 mii | 468 mii | 480 mii | 505 mii | 569 mii | 694 mii | 751 mii | 783 mii |
| Capitaluri proprii | -300 mii | -308 mii | -326 mii | -306 mii | -327 mii | -402 mii | -501 mii | -621 mii | -703 mii | -750 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.150 din 1.617 în județul București și locul 7.522 din 10.463 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul București
- SOD EDITION S.R.L. · București Sector 380 mii lei · 0 ang.
- RUDY & KRANTZ S.R.L. · București Sector 180 mii lei · 1 ang.
- ZLATA FASHION S.R.L. · București Sector 380 mii lei · 0 ang.
- MINITECHNIK SRL · București Sector 180 mii lei · 0 ang.
- RODUSA S.R.L. · București Sector 379 mii lei · 0 ang.
- DIN SERTAR SHOP S.R.L. · București Sector 179 mii lei · 1 ang.
- PUNK CULTURE SRL · București Sector 179 mii lei · 1 ang.
- WM THINKING S.R.L. · București Sector 279 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Întrebări frecvente despre ERIDAN COM SRL
Care este CUI-ul firmei ERIDAN COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERIDAN COM SRL este 5463979. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994006184400, iar codul EUID este ROONRC.J1994006184400.
Unde are sediul ERIDAN COM SRL?
Sediul social al firmei ERIDAN COM SRL este în Str. LIVIU REBREANU, bl. A3, sc. 4, et. P, ap. 38, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ERIDAN COM SRL?
Activitatea principală a firmei ERIDAN COM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ERIDAN COM SRL?
ERIDAN COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ERIDAN COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 223). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ERIDAN COM SRL?
În 2025, ERIDAN COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 80 mii lei și o pierdere netă de 47 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ERIDAN COM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ERIDAN COM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.