ERGAD TECHNOLOGY SRL
Prof.Dr.Aurel Ardelean, Municipiul Arad, Arad
În 2025: cifra de afaceri 64,4 mil lei, profit net 9,2 mil lei, 134 angajați.
Despre ERGAD TECHNOLOGY SRL
ERGAD TECHNOLOGY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 2004 cu numărul J2004000850025 și codul unic de înregistrare (CUI) 16420930, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Fabricarea subansamblurilor electronice (module)” (cod CAEN 2612). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 64,4 mil lei (+7% față de 2024), un profit net de 9,2 mil lei și 134 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 36,5 mil lei la 64,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 mai 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16420930
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000850025
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000850025
- Cod poștal
- 310040
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 14.05.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Arad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 64,4 mil lei
- Profit net
- 9,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 134
- Capitaluri proprii
- 63 mil lei
- Datorii
- 8,2 mil lei
- Active totale
- 71,6 mil lei
- Marjă netă
- 14,2%
- Cifră / angajat
- 481 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,6 mil | 21,3 mil | 23,3 mil | 27,3 mil | 30,9 mil | 36,5 mil | 41 mil | 40,8 mil | 59,9 mil | 64,4 mil |
| Venituri totale | 15,5 mil | 22,6 mil | 24,6 mil | 29,3 mil | 32 mil | 37,5 mil | 42,7 mil | 43,9 mil | 62,7 mil | 67,5 mil |
| Cheltuieli totale | 12,3 mil | 17,6 mil | 20,3 mil | 24,6 mil | 27,2 mil | 33,1 mil | 35,7 mil | 33,3 mil | 52,8 mil | 57,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 3,2 mil | 5 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 6,9 mil | 10,5 mil | 9,9 mil | 10,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 2,9 mil | 4,2 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 4,2 mil | 4 mil | 6,1 mil | 10,5 mil | 9,3 mil | 9,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 115 | 120 | 122 | 123 | 118 | 121 | 134 | 120 | 131 | 134 |
| Active imobilizate | 14,7 mil | 14,8 mil | 13 mil | 10,8 mil | 9,3 mil | 9,4 mil | 15,4 mil | 23,8 mil | 30,7 mil | 31,5 mil |
| Active circulante | 8,1 mil | 13,1 mil | 17,4 mil | 23,2 mil | 30,3 mil | 34,3 mil | 32,5 mil | 36,8 mil | 39 mil | 40,1 mil |
| din care stocuri | 640 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 4,5 mil | 7,8 mil | 7,9 mil |
| creanțe | 4,1 mil | 7,1 mil | 6,7 mil | 8,8 mil | 11,8 mil | 11,5 mil | 14,9 mil | 13,3 mil | 21,5 mil | 16,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,4 mil | 4,3 mil | 8,7 mil | 12,7 mil | 16,9 mil | 19,9 mil | 14,4 mil | 19 mil | 9,7 mil | 15,4 mil |
| Datorii | 1,5 mil | 4 mil | 3,6 mil | 4,1 mil | 6,6 mil | 7 mil | 6,1 mil | 9,4 mil | 13,2 mil | 8,2 mil |
| Venituri în avans | 4,5 mil | 3,5 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 923 mii | 757 mii | 593 mii | 438 mii |
| Capitaluri proprii | 16,9 mil | 20,4 mil | 24,1 mil | 28,2 mil | 31,7 mil | 35,7 mil | 40,9 mil | 50,5 mil | 55,9 mil | 63 mil |
| din care capital subscris vărsat | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii | 525 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 7 în județul Arad și locul 21 din 118 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2612 – Fabricarea subansamblurilor electronice (module).
Firme similare din județul Arad
- PANDUIT EUROPEAN SOLUTIONS SRL · Arad237 mil lei · 424 ang.
- GDS MANUFACTURING SERVICES SA · Curtici49 mil lei · 254 ang.
- SNE EUROPE SRL · Arad20,5 mil lei · 36 ang.
- ARISEP SRL · Arad3,1 mil lei · 5 ang.
- SEP ARAD SRL · Arad1,8 mil lei · 5 ang.
- ELJS-TEKNIC S.R.L. · Arad239 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12818/55/202509.09.2026
obligaţie de a face
Tribunalul Arad · Apel · Civil · calitate: Apelant
- 12819/55/202525.02.2026
obligaţie de a face
Tribunalul Arad · Apel · Civil · calitate: Intimat
- 12818/55/202509.07.2025
obligaţie de a face
Judecătoria Arad · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 12819/55/202509.07.2025
obligaţie de a face
Judecătoria Arad · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 3176/108/202412.07.2024
contestaţie decizie de concediere -Decizia nr. 8/20.06.2024
Tribunalul Arad · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 6198/182/202429.04.2024
rezoluţiune contract
Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2612 – Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
- 2660 Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ERGAD TECHNOLOGY SRL
Care este CUI-ul firmei ERGAD TECHNOLOGY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERGAD TECHNOLOGY SRL este 16420930, iar codul de TVA este RO16420930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000850025, iar codul EUID este ROONRC.J2004000850025.
Unde are sediul ERGAD TECHNOLOGY SRL?
Sediul social al firmei ERGAD TECHNOLOGY SRL este în Prof.Dr.Aurel Ardelean, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, cod poștal 310040, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ERGAD TECHNOLOGY SRL?
Activitatea principală a firmei ERGAD TECHNOLOGY SRL este „Fabricarea subansamblurilor electronice (module)”, cod CAEN 2612. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ERGAD TECHNOLOGY SRL?
ERGAD TECHNOLOGY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ERGAD TECHNOLOGY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 444). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ERGAD TECHNOLOGY SRL?
În 2025, ERGAD TECHNOLOGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 64,4 mil lei și un profit net de 9,2 mil lei, cu 134 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ERGAD TECHNOLOGY SRL plătitoare de TVA?
Da. ERGAD TECHNOLOGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 mai 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.