Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA22 ani pe piață

ERAMED SRL

CUI 16351385J04/735/2004

Str. OITUZ, bl. 9, sc. 2, ap. 27, Municipiul Onești, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 620 mii lei, profit net 504 mii lei, 1 angajați.

Despre ERAMED SRL

ERAMED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2004 cu numărul J04/735/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16351385, cu sediul în Onești, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de asistență spitalicească” (cod CAEN 8610). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 620 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 504 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 426 mii lei la 620 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
16351385
Nr. Registrul Comerțului
J04/735/2004
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 aprilie 2004
EUID
ROONRC.J04/735/2004
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
620 mii lei

-5% față de 2024

Profit net
504 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
505 mii lei
Datorii
104 mii lei
Active totale
610 mii lei
Marjă netă
81,4%
Cifră / angajat
620 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 197.853 lei; profit net 113.649 lei20162017: cifra de afaceri 195.242 lei; profit net 95.189 lei20172018: cifra de afaceri 249.453 lei; profit net 132.752 lei20182019: cifra de afaceri 338.387 lei; profit net 181.690 lei20192020: cifra de afaceri 380.086 lei; profit net 209.775 lei20202021: cifra de afaceri 426.255 lei; profit net 293.596 lei20212022: cifra de afaceri 422.101 lei; profit net 307.249 lei20222023: cifra de afaceri 517.707 lei; profit net 393.186 lei20232024: cifra de afaceri 651.938 lei; profit net 530.470 lei20242025: cifra de afaceri 619.563 lei; profit net 504.271 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă198 mii195 mii249 mii338 mii380 mii426 mii422 mii518 mii652 mii620 mii
Venituri totale198 mii195 mii250 mii339 mii396 mii427 mii425 mii518 mii652 mii620 mii
Cheltuieli totale82 mii98 mii115 mii154 mii183 mii130 mii114 mii120 mii102 mii97 mii
Profit / pierdere brută116 mii97 mii135 mii185 mii212 mii297 mii311 mii398 mii550 mii522 mii
Profit / pierdere netă114 mii95 mii133 mii182 mii210 mii294 mii307 mii393 mii530 mii504 mii
Număr mediu de angajați3333332211
Active imobilizate1.297712128———————
Active circulante175 mii143 mii186 mii261 mii375 mii525 mii372 mii427 mii560 mii610 mii
creanțe112 mii38 mii14 mii57 mii42 mii14 mii211 mii261 mii431 mii363 mii
casa și conturi la bănci64 mii105 mii173 mii204 mii334 mii511 mii161 mii166 mii130 mii247 mii
Datorii20 mii21 mii32 mii24 mii49 mii55 mii45 mii6.4249.368104 mii
Capitaluri proprii157 mii122 mii155 mii237 mii326 mii470 mii327 mii420 mii551 mii505 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 17 în județul Bacău și locul 245 din 400 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8610 – Activități de asistență spitalicească.

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8610 – Activități de asistență spitalicească

  • 8621 Activități de asistență medicală generală
  • 8622 Activități de asistență medicală specializată
  • 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană

Întrebări frecvente despre ERAMED SRL

Care este CUI-ul firmei ERAMED SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERAMED SRL este 16351385. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J04/735/2004, iar codul EUID este ROONRC.J04/735/2004.

Unde are sediul ERAMED SRL?

Sediul social al firmei ERAMED SRL este în Str. OITUZ, bl. 9, sc. 2, ap. 27, Municipiul Onești, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ERAMED SRL?

Activitatea principală a firmei ERAMED SRL este „Activități de asistență spitalicească”, cod CAEN 8610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ERAMED SRL?

ERAMED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ERAMED SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 306). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ERAMED SRL?

În 2025, ERAMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 620 mii lei și un profit net de 504 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ERAMED SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, ERAMED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează